Президент Азербайджану: Не згоден, що у конфлікту в Карабасі немає військового рішення

Президент Азербайджану Ільхам Алієв не згоден, що у конфлікту його країни з Вірменією в Нагірному Карабасі немає військового рішення. Про це він сказав в інтерв'ю Al Arabiya, передає пресслужба президента Азербайджану.
Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе
"Я часто чую, що у конфлікту немає військового рішення. По-перше, я не згоден з цим. По-друге, якщо немає військового рішення, дайте нам невійськове рішення, дайте нам дипломатичне вирішення", – сказав він.
Читайте також: НАТО про конфлікт в Нагірному Карабасі: Проблема не має військового рішення
Алієв стверджує, що резолюції Ради безпеки ООН вимагають беззастережного виведення вірменських військ з Карабаху. Однак, вважає він, за 28 років переговорів посередники Мінської групи ОБСЄ і міжнародних організацій так і не запропонували політичного вирішення конфлікту.
"Вони заморозили конфлікт. Але він не заморожений. Як довго нам чекати? Ще 30 років? <...> Якщо міжнародному співтовариству не вдасться забезпечити виконання міжнародних резолюцій, Азербайджан зробить це сам. Таке теж буває", – сказав він.
Лідер Азербайджану також думає, що рішення має бути шляхом переговорів, але "переговори повинні бути суттю".
"Заява Вірменії про те, що "Карабах – це Вірменія", як заявив їхній прем'єр-міністр, фактично зруйнувала принципи врегулювання конфлікту", – сказав Алієв.
- 27 вересня між Вірменією і Азербайджаном почалися масштабні бої за Нагірний Карабах, за який вже понад 30 років йде територіальна суперечка. Противники звинувачують один одного в ескалації.
- 30 вересня Алієв заявив, що його країна припинить бойові дії, якщо Вірменія "відмовиться від окупаційної політики" і виведе свої війська з Нагірного Карабаху. 4 жовтня він зажадав, щоб Вірменія встановила графік виведення військ з НК і прилеглих територій.
- 2 жовтня прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що перемир'я в Нагірному Карабасі можливо, лише якщо Туреччина піде з Південного Кавказу.
- 3 жовтня Алієв закликав Росію, США і Францію (співголів Мінської групи ОБСЄ) продовжити спроби вирішити конфлікт в Нагірному Карабасі. Днем раніше МЗС Вірменії вітало переговори в Мінській групі в телефонному режимі.
Дивіться також: Зона війни розширюється. Баку заявив про обстріл другого за величиною міста країни – відео
Комментарі