Президент Австрії відправив уряд Курца у відставку

Президент Австрії відправив уряд Курца у відставку - Фото
Себастьян Курц (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)
28.05.2019, 15:08

Кабінет Себастьяна Курца і він сам відправлені у відставку після вотуму недовіри

Президент Австрії Александер ван дер Беллен сьогодні, 28 травня, відправив у відставку уряд на чолі з Себастьяном Курцем. Про це повідомляє Der Standard.

Курц провів на своїй посаді всього 525 днів. Це найкоротший термін глави уряду Австрії та це перший випадок в післявоєнній історії країни, коли кабінет міністрів відправили у відставку.

Федеральний президент доручив тепер уже колишньому міністру фінансів країни Хартвігу Легеру, який тиждень тому став тимчасовим віце-канцлером, виконувати обов'язки Курца до того моменту, поки не буде призначений тимчасовий глава уряду.

Вибори повинні відбутися у вересні.

Вчора парламент Австрії виніс вотум недовіри уряду Курца.

Урядову кризу спровокувала публікація відеозапису німецькими виданнями Spiegel і Sueddeutsche Zeitzung, на якій колишній віце-прем'єр Австрії Хайнц-Крістіан Штрахе спілкується з якоїсь передбачуваною багатою росіянкою, яка пропонує гроші й підтримку на виборах в обмін на відповідні послуги.

Після скандалу глава Австрійської народної партії Курц розірвав коаліційну угоду з партією Штрахе FPOe, звинуватив її в підриві репутації Австрії і закликав провести дострокові вибори.