RU

Прем'єра Лівії, якого захопили сьогодні вранці, звільнено

10.10.2013, 13:26
Прем'єра Лівії, якого захопили сьогодні вранці, звільнено - Фото
Алі Зейдан (фото - ЕРА)
Прем'єр-міністра Лівії Алі Зейдан, схопленого сьогодні вранці за нез'ясованих обставин, звільнено. Про це повідомляють джерела в уряді країни.

Озброєні люди із загону, формально підлеглого лівійському уряду, відвезли прем'єра з готелю в Тріполі на світанку. Угруповання, яке називає себе Оперативний осередок революціонерів, заявило, що Зейдан "заарештований за вказівкою прокурора" і пов'язала це з операцією по затриманню Анаса аль-Лібі, вивезеного з Тріполі американським спецназом в минулу суботу.

Уряд заперечує наявність ордера на арешт прем'єр-міністра. У заяві на сайті уряду країни говорилося, що прем'єра відвезли "невідомо куди з невідомих причин".

У Лівії з'явилася безліч збройних формувань, які формально знаходяться у віданні тих чи інших міністерств, але фактично нерідко діють самостійно. Оперативний осередок революціонерів формально підпорядковується міністерствам оборони і внутрішніх справ.

У вівторок Алі Зейдан звернувся до країн Заходу з проханням допомогти приборкати бойовиків у Лівії. Прем'єр-міністр визнав, що його країна не в змозі впоратися з озброєними ісламістськими угрупованнями на своїй території без допомоги Заходу.

У суботу американський спецназ захопив і вивіз з Тріполі Анаса аль-Лібі, якого Вашингтон вважає одним з лідерів Аль-Каїди, відповідальним за організацію вибухів в американських посольствах в Кенії і Танзанії в 1998 році. У понеділок лівійська влада зажадала  від американського посла офіційних пояснень.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини