RU

Правозахисники просять Медведєва відхилити закон про ФСБ

16.07.2010, 15:35

Представники російських правозахисних і громадських організацій звернулися до Президента Дмитра Медведєва із закликом не підписувати закон, що розширює повноваження ФСБ. У п'ятницю Державна дума затвердила в останньому, третьому, читанні поправки, що надають співробітникам ФСБ право робити попередження громадянам.

Як передає Бі-бі-сі, у посланні правозахисників Президенту йдеться: "Ви постійно говорите про необхідність забезпечити пріоритет права як основної умови для розвитку нашої країни. Сьогодні саме від Вас залежить - чи буде зупинено прийняття закону, що руйнує наріжні принципи права: презумпцію невинності і правову визначеність".

Проти наділення спецслужб додатковими повноваженнями виступив і Рада у правах людини при Президентові. Повідомлялося, що закон не зустрів розуміння і у Суспільній палаті РФ.

Водночас, виступаючи на прес-конференції з Канцлером Німеччини Ангелою Меркель в Екатеринбурзі, Д.Медведєв заявив, що зміни до закону про ФСБ вносяться за його "прямим дорученням". "Кожна країна має право на вдосконалення свого законодавства, зокрема і щодо спецслужб. І ми будемо це робити", - сказав Президент.

Нові повноваження ФСБ формулюються як право "оголошувати фізичній особі офіційне застереження про неприпустимості дій, що спричиняють виникнення причин і що створюють умови для здійснення злочинів". Передбачаються також покарання у вигляді штрафів і адміністративного арешту за непокору вимогам співробітника ФСБ.

Дмитро Медведєв: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини