RU

Працівники Google створили свою першу профспілку: страйк можливий, але малоймовірний

04.01.2021, 22:00
Працівники Google створили свою першу профспілку: страйк можливий, але малоймовірний - Фото
Фото: depositphotos.com

Понад 200 працівників і підрядників материнської компанії Google Alphabet Inc у Сполучених Штатах і Канаді сформували профспілку для відстоювання своїх прав на робочому місці і дотримання етичних норм ведення бізнесу. Про це повідомляє Reuters із посиланням на лідерів об'єднання.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вони повідомили, що члени профспілки повинні будуть платити внески, які підуть на оплату організації заходів, юридичну підтримку та заробітну плату членів у разі страйку.

Група не збирається найближчим часом укладати колективний договір з Alphabet із приводу оплати та умов праці, так як він не включає підрядників, залучити яких до профспілки хочуть його організатори. Зараз вони націлені на створення формальної структури для організації майбутніх протестів, а поки влилися в більш велике Об'єднання працівників зв'язку США.

CNN  зазначає, що це перша профспілка у великій технологічній компанії.

Організатори профспілки говорять, що працівники Google теоретично можуть влаштувати страйк, хоча це буде проблематично, і наразі немає жодних планів щодо цього.

"Ми завжди працювали над створенням сприятливих робочих умов для наших працівників. Звичайно, вони захищають трудові права, які ми підтримуємо. Але, як зазвичай, ми продовжимо безпосередньо взаємодіяти з усіма нашими працівниками", – сказала операційна директорка Google Кара Сілверстайн.

Як пише CNN, створенню профспілки передувало зростання напруженості серед працівників Google з приводу бізнес-і операційних рішень компанії: її роботи з сектором оборони США, планів створення пошукової системи з цензурою в Китаї і розгляду компанією скарг на сексуальні домагання.

Читайте також: Суд заарештував Будинок профспілок на Майдані та інше майно Федерації

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини