RU

Працівники ФСБ, які отруїли Навального, могли отруїти ще одного політика РФ – Bellingcat

11.02.2021, 19:25
Працівники ФСБ, які отруїли Навального, могли отруїти ще одного політика РФ – Bellingcat - Фото
Кара-Мурза після отруєння (Фото – bellingcat.com)

Працівники Інституту криміналістики ФСБ Росії, які могли займатися отруєнням опозиціонера Олексія Навального, систематично відстежували переміщення іншого опозиціонера – Володимира Кара-Мурзи-молодшого. Після стеження його двічі було госпіталізовано з симптомами отруєння – в 2015 та 2017 роках. Про це йдеться в спільному  розслідуванні Bellingcat, The Insider і Der Spiegel.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зазначається, що вони стежили за Кара-Мурзою під час його передвиборчої поїздки за межі Москви – вона закінчилася менше ніж за 48 годин до його першого отруєння.

Підрозділ ФСБ також відновив спостереження за Кара-Мурзою приблизно через п'ять місяців після того, як він повернувся після лікування в США, повідомляється в розслідуванні. Ця ж команда продовжувала стежити за ним, поки він не був отруєний вдруге 1 лютого 2017 року.

Працівники ФСБ, які отруїли Навального, могли отруїти ще одного політика РФ – Bellingcat

Список працівників ФСБ, які вели стеження за Кара-Мурзою (Фото – bellingcat.com)

За інформацією журналістів, за опозиціонером стежили співробітники ФСБ Роман Мєзенцев, Костянтин Кудрявцев, Олександр Самофал і Валерій Сухарєв – їх імена фігурували в розслідуванні отруєння Навального.

Група ФСБ віддавала перевагу отруєнню не в Москві через гіршу якість медичної допомоги в регіонах, а також тому, що отримати доступ до готельного номеру жертви там легше, вважають розслідувачі.

ДОВІДКА. Володимир Кара-Мурза – один із провідних опозиційних діячів Росії. Почавши свою журналістську кар'єру в 16 років, до 18 років він уже був помічником у парламенті опозиціонера Бориса Нємцова, з яким співпрацював до вбивства в 2015 році. Зіграв вирішальну роль у лобіюванні та реалізації Закону Магнітського, що дозволяє уряду США заморожувати активи російських та інших урядовців, яких вважають порушниками прав людини.
  • У 2015 році Кара-Мурзу госпіталізували з симптомами отруєння – він був упевнений, що його отруїли навмисно. 2 лютого 2017 року Кара-Мурза-молодший вдруге за два роки був госпіталізований зі схожими симптомами і введений у медикаментозну кому.

Читайте також: Кара-Мурза закликав США жорстко реагувати на дії Путіна

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини