RU

Помер історик, який передбачив путінізм в Росії

01.10.2018, 15:56
Помер історик, який передбачив путінізм в Росії - Фото
Вальтер Лакер (фото - kinokoszyk.com)

На 98 році життя помер Вальтер Лакер - американський історик єврейського походження, який втік від Гітлера і став одним з видатних інтелектуалів свого покоління з книгами про події, що сформували 20-е століття. Про це пише газета The Washington Post.

Політолог помер 30 вересня у себе вдома в Вашингтоні. Його смерть підтвердила дружина.

Лакер писав про нацистську Європу, Радянський Союз, Ізраїль і тероризм. Лакер вважається одним із засновників вивчення політичного насильства, партизанської війни і тероризму.

Історик передбачив встановлення в Росії авторитаризму Володимира Путіна в той час, коли інші "плекали надії на демократію після розпаду Радянського Союзу".

"У нього були глибокі знання про СРСР і історії Росії. Його розуміння закономірностей того, що сталося в історії Росії протягом століть, будь-кого зробило б скептиком щодо того, що може статися після розпаду Радянського Союзу", - сказала Анджела Стент, фахівець з Росії з Джорджтауна.

Читайте також: Сімейні цінності путінізму

Вальтер Лакер народився 26 травня 1921 року в німецькому Бреслау (нині Вроцлав) в єврейській родині. У 1938 році виїхав до Палестини, а його батьки не змогли виїхати і стали жертвами Голокосту. У 1944 році переїхав до Єрусалиму, де до 1953 року працював як журналіст, з 1955-го жив у Лондоні.

З 1965 по 1994 рік обіймав посаду директора Інституту сучасної історії і Бібліотеки Вінера. З 1969 року він був членом, а потім і головою Ради міжнародних наукових досліджень при Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, професором історії ідей в Брандейському університеті і професором Джорджтаунського університету. Читав лекції в університетах Гарварда, Чикаго, Тель-Авіва і Джонса Хопкінса.

Читайте також: Путін і пост-війна: Що чекає Росію після "умиротворення" Сирії

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини