RU

Польська газета звільняє співробітників через "тротил на Ту-154"

06.11.2012, 11:53
Польська газета звільняє співробітників через
2cf3e31dfd714cc1bfec31ef0cdd5bbb.jpg
У Польщі звільнено головного редактора однієї з найбільших газет - Rzeczpospolita Томаша Врублевського, його заступника і журналіста, який написав минулого тижня скандальну статтю про виявлені на уламках президентського літака, що розбився під Смоленськом, сліди вибухівки, - передає радіо Свобода.

Видавець газети Rzeczpospolita Гжегож Хайдарович опублікував сьогодні заяву, в якій приніс читачам вибачення за публікацію не перевіреного належним чином матеріалу, який став причиною великого скандалу.

Видавець дав автору статті "Тротил на уламках Туполєва" Цезарію Гмизу гарантії безпеки і юридичний захист, а натомість зажадав представити документи і свідчення джерел, які лягли в основу публікації, проте той відмовився це зробити. "Це дає нам підстави судити, що журналісти, пов'язані з написанням статті, не мали підстав стверджувати, що на уламках літака були знайдені сліди тротилу і нітрогліцерину", - йдеться в заяві наглядової ради газети.

У свою чергу Цезарій Гмиза заявив, що з ним вчинили "так, як надходили з непокірними журналістами в часи воєнного стану при комуністах" і що він від написаного не відмовляється.

Незважаючи на те, що інформацію Речі Посполитої спростували співробітники військової прокуратури і прем'єр Дональд Туск, після виходу газети лідер опозиції Ярослав Качинський назвав катастрофу під Смоленськом "вбивством" і зажадав негайної відставки уряду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини