RU

Польща знищила частину документів про катастрофу Ту-154

08.02.2016, 10:44
Польща знищила частину документів про катастрофу Ту-154 - Фото
Фото: TVP Info

Польські журналісти оприлюднили протокол знищення секретних документів від 10 квітня 2010 року. Йдеться про 400 сторінок "Журналу дій Чергових операційних сил Збройних сил Польщі" з дня Смоленської катастрофи. Про це повідомляє Радіо Польща.

З протоколу випливає, що рішення про знищення було прийнято 1 грудня 2011 року, а остаточне знищення було здійснено 27 лютого 2012 року "шляхом механічного подрібнення в промислових шредерах" в Центральному пункті знищення документів.

Оприлюднений журналістами протокол ніким не підписаний, але справжність протоколу підтвердив прес-секретар Міноборони Бартломей Місевич.

"Це протокол, що містить інформацію, про яку раніше говорив міністр оборони Антоні Мацеревич. Це фрагмент матеріалу, який міністр передав підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи", - сказав він.

Прес-секретар відомства зазначив, що в понеділок, 8 лютого, міністр оборони має намір направити в прокуратуру запит щодо знищення документів.

За його словами, міністр хоче з'ясувати носили ці дії злочинний характер. Місевич також повідомив, що на даний момент невідомо, яку інформацію містили знищені документи.

Як повідомлялося, Польща відновила слідство у справі про Смоленську катастрофу.

10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 в Смоленську загинули 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качиньский з дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму та Сенату, канцелярії президента, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський, представники вищого військового командування, політичних партій, громадських та релігійних діячів.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини