RU

Польща боротиметься з нелегальним працевлаштуванням

25.01.2016, 11:22
Польща боротиметься з нелегальним працевлаштуванням - Фото
Фото: EPA
У Польщі державна інспекція праці не буде попереджати фірми про перевірки, з метою оперативного розкриття випадків нелегального працевлаштування. Про це повідомляє Польське радіо.

У зв'язку із цим будуть переглянуті закони, які стосуються перевірок в компаніях. Відомство вирішило, що тепер не тільки в торгових і промислових фірмах, але і в компаніях, що працюють у сфері послуг, перевірки будуть проходити без попередження. Інспекція більше не буде дотримуватися закону про свободу підприємницької діяльності, згідно з яким про перевірку у фірмі повинно бути відомо за 7 днів до дати її проведення.

У той же час представники профспілок підтримують зміни. "Обов'язок інформувати про прийдешню перевірку - це курйоз. Інспектор, який отримував скаргу від нелегального працевлаштованого співробітника, замість того, щоб якомога швидше вирішити проблему, був змушений повідомляти про свій візит. Не дивно, що випадки нелегального працевлаштування вдавалося успішно приховувати", - вважає представник Асоціації польських профспілок Веслава Тарновська.

За даними польського управління у справах іноземців, в 2014 - 2015 роках (станом на 13 вересня 2015 року) статус біженця в Польщі намагалися отримати 4 тисячі 104 громадянина України. Позитивне рішення про надання такого статусу отримали 2 людини.

Переважна більшість громадян України, які прибувають на тривалі терміни в Польщу - це трудові мігранти. Значна частина з них приїжджає на кілька місяців, щоб під час сезонних робіт працювати в сільському господарстві або в будівельному секторі. За даними польського міністерства сім'ї, праці та соціальної політики, протягом січня - червня 2015 року в Польщі було зареєстровано 402 тисячі заявок роботодавців на працевлаштування громадян України.

Раніше повідомлялося, що в Польщі вимагають приймати мігрантів тільки з пострадянських країн.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини