RU

Польща вибачається за видачу Білорусі даних про правозахисника

12.08.2011, 16:10
Польща вибачається за видачу Білорусі даних про правозахисника - Фото
dcd708a2212a8b9737d70ae849b22bf2.jpg

Польща вибачається за видачу Білорусі даних про правозахисника

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сикорський (на фото) вибачився в зв'язку із видачею Білорусі інформації про рахунки заарештованого в цій країні правозахисника Алеся Беляцького в польських банках.

"Від імені Республіки Польща приношу вибачення за цю непробачну помилку, яка мала місце незважаючи на попередження з боку МЗС. Ми прикладемо вдвічі більше зусиль на підтримку демократії в Білорусі", - написав в спеціальній заяві міністр закордонних справ Польщі, якого цитує радіо Свобода.

Представник МЗС Марцин Босацкій підтвердив, що його відомство інструктувало колег з інших міністерств, як поводится в подібних ситуаціях. "Ми попереджали прокуратуру і робимо це ще раз: якщо є сумніви, чи є дана особа активістом опозиції, тоді треба звернутися до нас. Виправдовуватися тим, що білоруська сторона в своєму запиті не написала, що це опозиціонер, досить оригінально. Невже вони повинні були написати: "Так, ми переслідуємо його за те, що він бореться за демократію", - сказав він.

У п'ятницю генеральний прокурор Польщі Анджей Серемет розпорядився провести службове розслідування, щоб встановити, яким чином дані про рахунки білоруського правозахисника були видані офіційному Мінську. Польська опозиція називає дії влади "вкрай неприпустимими" і вимагає покарати винних.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини