RU

Поліція зняла блокаду парламенту Болгарії

24.07.2013, 11:59
Поліція зняла блокаду парламенту Болгарії - Фото
Фото: ЕРА
Президент Болгарії Росен Плевнелієв закликав до миролюбності співгромадян, які всю ніч блокували парламент з депутатами і міністрами всередині. До ранку поліція врятувала політиків і розігнала демонстрантів. "Вперше з початку протестів ми бачимо напруженість і спроби провокацій. Ми всі живемо тут, це наша країна, ми у відповіді за неї. Я закликаю до спокою і порядку", - сказав президент Плевнелієв, виступаючи на державному телеканалі.

Протестувальники заблокували цієї ночі в парламенті у Софії більше ста політиків, журналістів і технічних співробітників. Поліція змогла вивести їх тільки близько 5 години ранку. Протести проти корупції у владі на загальнонаціональному рівні та зловживань влади Софії тривають у Болгарії вже 40 днів. Протестувальники вимагають відставки уряду Пламена Орешанського.

У вівторок ввечері натовп демонстрантів оточив будівлю парламенту, де депутати зібралися на незвично пізніше засідання, присвячене поправкам до бюджету. Поправки передбачають збільшення дефіциту бюджету та ліміту запозичень для уряду. Близько десятої вечора поліція спробувала вивезти деяких депутатів парламенту та трьох членів уряду на автобусі під посиленою охороною. Однак протестувальники зупинили автобус. Почалася бійка, в якій було поранено сім демонстрантів і двоє поліцейських. Потім на місце прибуло підкріплення у вигляді поліцейського спецназу, воно розчистило прохід, і врешті-решт, під прикриттям поліцейських щитів, близько п'яти ранку всі, хто сидів в будівлі, були евакуйовані.

Політична криза в Болгарії, найбіднішої після Румунії країні ЄС, триває вже кілька місяців. Нинішній коаліційний уряд був сформований після позачергових виборів у травні цього року, а вибори були призначені після масових протестів проти політики колишнього уряду. Протести поновилися близько шести тижнів тому після призначення молодого медіамагната Деляна Пеєвського головою Державного агентства національної безпеки. Протестуючі визнали це призначення проявом корупційної змички між політиками і олігархами. Призначення Пеєвського скасували, але протестувальників це не заспокоїло: вони незадоволені і багатьма іншими кроками уряду.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини