RU

Поки "Costa Concordia" йшов під воду, пасажирів просили розійтися

16.01.2012, 06:49
Поки
Фото: ЕРА

Як розповіли українські й російські пасажири лайнера, усе відбувалося стрімко: судно відразу нахилилося в одну сторону, а потім стало хилитися в протилежну, повідомляє канал 1+1.

На лайнері згасло світло, залишилося тільки аварійне в коридорах. Люди бігли навмання. А персонал був безпомічним. "Ніхто нічого не знав, вони самі були перелякані, розгублені й забули, напевно, свою рідну мову, не те, що англійську", - розповіла одна з пасажирок.

За словами туристів, спуститися на палубу можна було лише по внутрішніх прольотах - зовнішніх трапів не було. Поки корабель ішов під воду, пасажирів заспокоювали й просили розійтися по каютах. "Коли ми вийшли на палубу, нам подавали неправильну інформацію, не переживайте, усе в порядку, корабель під контролем", - розповів пасажир.

Тим часом на кораблі піднялася паніка. "Уявляєте, 5 тисяч людей і все прагнуть урятуватися, біжать на ці шлюпки, інваліди, діти. Шлюпки не опускалися, ми стрибали із четвертої палуби на третю, я всі ноги обдер", - додав він.

Під тиском пасажирів у рятувальні човни стали саджати людей. Чи то філіппінці, чи те індонезійці на свій страх і ризик пускали людей на човни. Щоправда, як спустити їх на воду знали не всі.

Також пасажири підтвердили, що ті, кому не вистачало місця в рятувальних шлюпках, стрибали у воду, сподівалися, що їх підбере берегова охорона. Посередині шуму стюарди викрикували імена загублених дітей. А дітей батьки в паніці давали в човни чужим людям.

Нагадаємо, 13 січня ввечері круїзний лайнер налетів на піщану обмілину й одержав крен. Судно стало завалюватисяі лягло на бік, оголивши пробоїну до 80 метрів довжиною й висотою до двох метрів.

Через крен кілька людей упали за борт. Є загиблі і поранені. Усього на момент аварії на борту лайнера перебували 3200 пасажирів і близько 1000 членів екіпажу. Серед пасажирів було більше 30 громадян України й більше сотні росіян. Путівки в круїз купили італійці, німці, французи та британці.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини