RU

Похорон Тетчер призначено на 17 квітня

09.04.2013, 14:07
Похорон Тетчер призначено на 17 квітня - Фото
Фото: ЕРА
Канцелярія прем'єр-міністра Великобританії оголосила, що баронесі Маргарет Тетчер, яка  померла в понеділок, будуть організовані церемоніальні похорони з військовими почестями. Похорони відбудуться в середу на наступному тижні - 17 квітня.

В апараті глави британського уряду повідомили, що рішення влаштувати урочистий похорон було прийнято за згодою королеви Єлизавети II. Масштаб траурних заходів буде лише трохи поступатися державним похоронам, які влаштовуються тільки в разі смерті членів королівської сім'ї.

Траурна процесія розпочнеться від будівлі британського парламенту. Катафалк довезе труну з тілом Тетчер до церкви Сент-Клемент-Дейнс на Стренді, де труну буде за традицією перекладено на гарматний лафет і доставлено в собор Святого Павла, де пройде панахида. На всьому шляху процесії по обидві сторони дороги буде стояти ланцюг військовослужбовців британської армії, флоту і військово-повітряних сил.

Колишній британський прем'єр-міністр померла на 88-му році життя після перенесеного інсульту. Тетчер очолювала уряд з 1979 по 1990 роки і була першою - і поки єдиною - жінкою-прем'єром в історії Британії.

В останні роки баронеса пережила серйозні проблеми зі здоров'ям. У 2002 році вона відмовилася від публічних виступів. Екс-прем'єр померла в готелі "Рітц" в центрі Лондона, де вона проживала після того, як в кінці минулого року її виписали з лікарні.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.

"Залізна леді": сім фактів про Маргарет Тетчер
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини