RU

Покійному Сергію Магнітському призначили адвоката в суді

28.01.2013, 16:03
Покійному Сергію Магнітському призначили адвоката в суді - Фото
Фото: russian-untouchables.com
Тверський суд Москви постановив призначити адвокатів юристу інвестфонду Hermitage Capital Сергію Магнітському, який є обвинуваченим у справі про ухилення від сплати податків, незважаючи на смерть у СІЗО в 2009 році, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Другому обвинуваченому у цій справі - голові Hermitage Capital Вільяму Браудеру - суд також призначив адвоката, оскільки він сам і його захисники відмовляються брати участь в процесі. Через неявку захисників попередні слухання у справі були в черговий раз відкладені. Нове засідання, яке пройде в закритому режимі, призначене на 18 лютого.

Родичі Магнітського назвали неправомірним рішення призначити йому державного захисника. Мати і вдова юриста, а також їхні адвокати відмовляються брати участь в процесі, вважаючи посмертний розгляд справи блюзнірським.

Правозахисна організація Amnesty International також засудила посмертне переслідування юриста, заявивши, що російська влада порушує основні права Магнітського навіть після його смерті - головним чином, право самому представляти свої інтереси в суді. В Amnesty International заявили, що російська влада повинна "припинити це збочення".

Магнітського будуть заочно судити по справі, в ході розслідування якої в листопаді 2009 року він помер. Тоді кримінальне переслідування юриста було припинено у зв'язку з його смертю, але пізніше справу відновили. Влітку 2011 року проти юриста також порушили другу кримінальну справу - про причетність до розкрадання 5,4 млрд рублів (приблизно $180 млн.) з державного бюджету.

Родичі покійного не раз вимагали зняти з нього звинувачення і очистити його ім'я. Вони наполягають на незаконності продовження розслідування у його справі, оскільки не давали своєї згоди на це.

Магнітського заарештували в 2008 році за звинуваченням у несплаті податків. Його роботодавці неодноразово заявляли, що кримінальну справу було сфабриковано, оскільки Магнітський, за їх словами, розкрив схеми розкрадання коштів з бюджету корумпованими силовиками.

Як вважають правозахисники, Магнітський помер через погані умови утримання та відмови в медичній допомозі. Таким шляхом, припускають прихильники Магнітського, від нього добивалися відмови від звинувачень на адресу силовиків. Смерть Магнітського в 2009 році викликала великий резонанс як в Росії, так і за кордоном. Цей випадок став причиною прийняття в США "акту Магнітського", що вводить візові та інші санкції проти російських чиновників, які, як вважають у Вашингтоні, причетні до смерті юриста.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини