Плівки КДБ про Шеремета. Експерт не розпізнав мовця, але не виявив аудіо-маніпуляцій

04.01.2021, 14:38
Плівки КДБ про Шеремета. Експерт не розпізнав мовця, але не виявив аудіо-маніпуляцій - Фото
На місці вбивства Шеремета, липень 2016-го (Фото: Роман Піліпей/ЕРА)

У Центрі медіа криміналістики США (Університет Колорадо) не змогли ідентифікувати мовця на записах 2012-го року, на яких КДБ Білорусі нібито обговорював вбивства журналіста Павла Шеремета і трьох білорусів, які проживають у Німеччині. При цьому експерти не виявили на плівках явних слідів аудіо-маніпуляцій, повідомляє видання Euobserver, яке опублікувало записи.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Звук був дуже низької якості з технічної точки зору, щоб проводити біометричний "аналіз розпізнавання мовця", пояснив директор центру Каталін Грігорас.

За його словами, запис відредагували як мінімум один раз. Грігорас передбачає, що це зробили для видалення цифрового підпису, який міг би ідентифікувати людину, яка встановила записуючий пристрій у кабінеті глави КДБ Вадима Зайцева. Водночас він сказав, що експерт-криміналіст не виявив ніяких очевидних "слідів аудіо-маніпуляцій" у файлі.

При цьому підтвердити в суді, що записи справжні і на них говорить Зайцев, готовий білоруський опозиціонер Ігор Макар, який передав журналістам плівки, пишуть у виданні. Відзначається, що він був спецназівцем білоруського підрозділу Алмаз, а файл у 2012-му отримав "від своїх знайомих".

За словами Макара, тоді ж він "непомітно поділився" записом з одним з американських дипломатів, щоб захистити свого друга Олега Алкаєва, ім'я якого звучало в списку жертв. Зараз Макар каже, що вирішив опублікувати плівки із солідарності з протестувальниками в Білорусі.

Також ще одне білоруське джерело, яке попросило не розкривати його імені, сказало Euobserver, що готове дати аналогічні свідчення в суді при необхідності.

Крім того, співробітник розвідки однієї з країн НАТО, який був знайомий із Зайцевим, заявив Euobserver, що голос на записах – схожий на голос ексглави білоруського КДБ.

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю