RU

Патріарх Грузії не поїде на промосковський "собор" в Аммані

19.02.2020, 16:21
Патріарх Грузії не поїде на промосковський
Католикос-патріарх Ілля ІІ (Фото: скріншот із відео Московська духовна академія/Youtube)

Грузинська православна церква відмовилася від участі в соборі церков у йорданському Аммані, на якому РПЦ хоче підняти питання про "церковний розкол", автокефалію ПЦУ й оскаржити першість Вселенського патріархату. Про це повідомляє duhovnyfront.com.ua.

У відповіді католикоса-патріарха Грузії Іллі ІІ Єрусалимському патріарху Феофілу ІІ, який ініціював зустріч, йдеться про те, що в подібному обговоренні мають брати участь усі церкви. Але на етапі, коли єдність відсутня, Грузинська православна церква утримається від участі. Лист датований 7 лютого.

Зустріч в Аммані відбудеться 26 лютого, повідомляють російські ЗМІ (раніше вона планувалася на 20 лютого). Її формальним ініціатором виступив Єрусалимський патріарх Феофіл ІІ в листопаді 2019 року після зустрічі з Московським патріархом Кирилом і президентом Росії Володимиром Путіним.

Вселенський патріарх Варфоломій нагадав Феофілу, що той некомпетентний скликати подібні зустрічі, та відмовився їхати в Амман. Запрошення проігнорував і глава Кіпрської церкви архієпископ Хризостом.

Читайте докладніше про зустріч в Аммані: Провал Кирила і Путіна. Як РПЦ плела велику змову проти України і зазнала фіаско

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини