Парламент Туреччини: причетність Гюлена до перевороту доведено

26.05.2017, 14:34
Парламент Туреччини: причетність Гюлена до перевороту доведено - Фото
Фетхуллах Гюлен (фото - EPA)

У турецькому парламенті заявили, що "всі факти і дані" вказують на те, що рішення про організацію перевороту було прийнято течією Фетхуллаха Гюлена

Комісія парламенту Туреччини з розслідування подій спроби перевороту 15 липня 2016 року дійшла висновку, що за спробою перевороту в країні стоїть течія Фетхуллаха Гюлена. Про це повідомляє турецьке агентство Anandolu.

Глава парламентської комісії Решат Петек зазначив, що "всі факти і дані" вказують на те, що рішення про організацію перевороту було прийнято течією Гюлена, "чиїм структурам як усередині Туреччини, так і за кордоном останні 50 років протегували деякі зовнішні сили".

На думку Петека, відсутність інформації про підготовку перевороту - показник серйозних проблем в системі розвідувальних структур. "Турецька розвідка, діюча як в країні, так і за кордоном, не відповідає вимогам держави. Необхідно усунути проблеми і недоліки в діяльності розвідувальних структур, розробити нову концепцію національної розвідки Туреччини, яка могла б відповідати цілям і завданням країни", - сказав Петек.

15 липня прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим заявив про спробу перевороту в країні з боку частини військових. Президент Ердоган закликав своїх прихильників вийти на вулиці. Вранці 16 липня влада заявила про придушення зусиль путчистів.

Пізніше Анкара закликала владу США видати Туреччині опозиційного імама Фетхуллаха Гюлена, якого Анкара називає "ватажком терористичної організації" і звинувачує в керівництві путчем, але серед матеріалів, наданих турецькою стороною Вашингтону, в Держдепі США не побачили необхідних для екстрадиції доказів провини проповідника.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИнструментЧьи фамилии вы увидите в бюллетенях завтра, когда придете на выборы