Парламент Білорусі закликав Держдуму до конструктиву

Парламент Білорусі закликав Держдуму до конструктиву - Фото
07.10.2010, 17:45

"Є неприйнятною кампанія з дискредитації глави білоруської держави, розгорнена у центральних ЗМІ Росії", - заявили білоруські депутати, зазначивши, що такі дії завдають збиток розвитку дружніх відносин між країнами і народами

Парламент Білорусі закликав Держдуму до конструктиву

Депутати Палати представників і члени Ради Республіки Національних зборів Білорусі закликають депутатів Держдуми і членів Ради Федерації Федеральних зборів Росії об'єднати зусилля і зробити все можливе для того, щоб взаємовідносини між країнами не вийшли з конструктивного річища. Про це йдеться у заяві про білорусько-російські відносини, прийнятій сьогодні Національними зборами Білорусі.

За інформацією "Белта", парламент Білорусі висловлює стурбованість у зв'язку з деякими тенденціями, що виявилися останнім часом у відносинах між Білоруссю і Росією. "Ми високо цінуємо наші союзницькі відносини, завжди вважали і вважаємо наші народи братськими", - йдеться у заяві. Тісне торгове, економічне, фінансове, культурне, військове співробітництво, встановлене між Білоруссю і Росією, сприяє зростанню рівня життя народів і забезпеченню економічної стабільності обох країн. "Ми переконані у необхідності і перспективності побудови Союзної держави", - заявляють парламентарії.

Водночас, на їхню думку, "є неприйнятною кампанія з дискредитації глави білоруської держави, розгорнена у центральних ЗМІ Росії". Такі дії завдають збиток розвитку дружніх відносин між країнами і народами. "Ми не маємо права допустити навіть найменшої можливості втратити все, що було досягнуто в будівництві нашого спільного будинку зусиллями обох народів", - переконані парламентарії.

Нагадаємо, вже тривалий час Москва і Мінськ не можуть порозумітися. Спочатку внаслідок ряду економічних "воєн" між Росією і Білоруссю тріщину дали відносини в економіці. А цього року Мінську навіть довелося перекрити газовий вентиль на своїй частині магістралі, через яку газ надходив із Росії споживачам в ЄС. На такий крок владі Білорусі довелося піти через борги Росії за транзит газу через територію Білорусі. У свою чергу Москва також пред'явила Мінську грошові претензії.

Вчора Держдума Росії засудила владу Білорусі за "антиросійську риторику".

Раніше в російських ЗМІ пройшла хвиля сюжетів, що критикують О.Лукашенка та його оточення. Одним із таких сюжетів стала серія фільмів "Хресний батько", які продовжують виходити на екрани російських телеканалів.