RU

Парашутист про стрибок зі стратосфери: Я наче був у пеклі

16.10.2012, 17:00
Парашутист про стрибок зі стратосфери: Я наче був у пеклі - Фото
fddb7571898a184a139e0093c567a300.jpg
43-річний надзвуковий парашутист Фелікс Баумгартнер, який скоїв 14 жовтня стрибок зі стратосфери, зізнався, що усвідомлення реальної небезпеки прийшло до нього лише зараз, а свої відчуття про перші секунди стрибка він описав, як "пекельні". Про це повідомляє The Telegraph.

"Я наче був у пеклі. Все оберталося перед очима і було незрозуміло, чи зможу я вийти з цього штопора чи ні. Це як плавати, не торкаючись води. Всякий раз, коли тебе перевертає, доводиться заново з'ясовувати, де ти і що тепер робити. Я боровся до кінця, тому що знав: повинен наступити момент, коли я зможу із цим впоратися. І я впорався", - сказав Баумгартнер.

Повідомляється, що тиск і неконтрольоване обертання по довільним осях, від якого могли лопнути його очі і кровоносні судини в мозку, перевершили передстартові прогнози спортсмена. "Вихід з капсули був акробатично ідеальний. Я вирішив, що контролюю ситуацію, але потім почалися проблеми. Кілька секунд я був упевнений, що впаду на землю без свідомості. Слава богу, мені вдалося зупинити обертання, це було страшенно важко. Набагато складніше, ніж ми припускали заздалегідь", - зізнався рекордсмен.

Нагадаємо, за відеотрансляцією стрибка зі стратосфери стежили сім мільйонів чоловік. Баумгартнер подолав швидкість звуку, розігнавшись як мінімум до 1173 км на годину, після того як він залишив капсулу стратостата на висоті 39 тисяч метрів. Час вільного падіння склав 4 хвилини 19 секунд. За словами спортсмена, цей стрибок стане останнім в його кар'єрі парашутиста.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини