RU

Папа Франциск видав свою першу енцикліку

05.07.2013, 16:20
Папа Франциск видав свою першу енцикліку - Фото
Папа римский Франциск
Папа римський Франциск видав свою першу енцикліку - послання до духовенства і віруючих - під назвою "Світло віри". Як повідомляє ВВС, документ можна назвати рідкісним, оскільки він поєднує в собі роботу двох пап. Послання почав писати попередник нинішнього понтифіка. За словами Франциска, Бенедикт XVI практично завершив енцикліку перед зреченням від престолу, і сам Франциск лише дещо додав. Тим не менше, під енциклікою стоїть лише підпис Франциска - як пояснили у Ватикані, екцікліка не підписана двома татами, "оскільки є тільки один папа".

82-сторінкове послання відображає погляди папи з найважливіших питань життя. З документа випливає, що між католицькою вірою і сучасним світом немає протиріч. Проте світ, на думку папи, покладається практично тільки на технології та науку, а не на віру.

Папа в черговий раз нагадав про негативне ставлення церкви до одностатевих шлюбів, закликав духовенство та вірних до більш широкого діалогу з ученими, представниками інших релігій і атеїстами.

Перша енцикліка Франциска свідчить про те, що понтифік у богословському відношенні близький до позицій свого попередника. Хорхе Маріо Бергольо зійшов на папський престол 19 березня 2013 року і взяв ім'я Франциск. Він став першим папою з країн Латинської Америки (народився в Аргентині), а також першим папою-єзуїтом. Бенедикт XVI в лютому  заявив про своє зречення. За час свого понтифікату (2005-2013) він видав три енцикліки, а його попередник Іоанн Павло II - 14 послань.

Досьє на папу римського Франциска
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини