RU

Палестинці звинувачують Ізраїль у смерті Арафата

08.11.2013, 17:21
Палестинці звинувачують Ізраїль у смерті Арафата - Фото
Ясір Арафат (фото - ЕРА)
Палестинські представники заявили, що Ізраїль є "єдиним підозрюваним" у загибелі Ясіра Арафата. На їх думку, це випливає зі швейцарського дослідження, яке встановило підвищений вміст радіоактивного полонію в останках палестинського лідера.

"Ми стверджуємо, що Ізраїль є головним і єдиним підозрюваним у справі про вбивство Ясіра Арафата, і ми будемо продовжувати розслідування з метою з'ясування всіх обставин цієї справи", - заявив голова палестинського комітету з розслідування Тауфік Теравіт.

Палестинська влада заявиа, що наукові дані про смерть палестинського лідера Ясіра Арафата свідчать, що він помер не від природних причин. Палестинський комітет, який розслідує обставини смерті Арафата в 2004 році, повідомив, що робота буде продовжена, з тим щоб з'ясувати справжню картину події.

В опублікованому цього тижня висновку швейцарських патологоанатомів стверджується, що в пробах, взятих при ексгумації останків Арафата, виявлена ​​концентрація радіоактивного ізотопу полоній-210, яка в 18 разів перевищує норму. Вдова Арафата Суха вже заявила, що, на її думку, цей висновок підтверджує, що її покійний чоловік був убитий. Вона заявила, що вона нікого прямо не звинувачує в його вбивстві, хоча за життя у Арафата було багато ворогів.

Ясір Арафат помер у військовому госпіталі в Парижі в 2004 році після того, як йому раптово стало погано в його президентській резиденції в Рамаллі на Західному березі. Його останки були ексгумовані в минулому році, а ще до цього були проаналізовані на радіоактивність його особисті речі.

Близько 60 проб, взятих при ексгумації, були розділені між швейцарськими та російськими експертами, а також групою французьких слідчих, які ведуть своє розслідування на прохання вдови Арафата.

Ясір Арафат очолював Організацію визволення Палестини протягом 35 років і став першим президентом палестинської автономії в 1996 році. Офіційна історія його хвороби свідчить, що він помер від інсульту, що став результатом захворювання крові. Ізраїль завжди заперечував причетність до смерті палестинського лідера.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини