RU

Північна Корея близька до перезапуску ядерного реактора

04.06.2013, 09:49
Північна Корея близька до перезапуску ядерного реактора - Фото
Фото: ЕРА
Північна Корея досягла помітного успіху в реактивації законсервованого раніше ядерного реактора в комплексі Йонбен. Про це заявив один з американських мозкових центрів при університеті Джона Хопкінса в штаті Меріленд.

Реактор може бути запущений протягом одного-двох місяців, проте не зовсім ясно, чи є в наявності у Пхеньяна паливні збірки для реактора. У квітні Пхеньян заявив, що має намір реактивувати реактор. Він був закритий у липні 2007 року в рамках угоди "роззброєння в обмін на допомогу". Охолоджувальна вежа реакторного комплексу була пізніше підірвана, але потім роботи з демонтажу об'єкта були припинені.

За даними центру, нещодавні супутникові фотографії свідчать про те, що Північна Корея закінчила ремонт системи охолодження реактора. Підірвана башта не і була відновлена, проте замість цього відремонтована вторинна система охолодження. Ведуться також роботи в басейні для зберігання відпрацьованих паливних збірок.

На знімках видно штабеля будівельних матеріалів, а також нова траншея для труби з водою, яка веде з будівлі реактора. Після пуску реактор зможе виробляти близько 6 кг плутонію на рік, придатного для використання в ядерних зарядах.

З 2006 року Північна Корея провела три ядерних випробування. Після останнього з них у лютому цього року проти неї були введені санкції ООН. У відповідь Пхеньян виступив з численними погрозами на адресу Вашингтона і Сеула.

Однак в останні тижні протистояння стало менш запеклим, а на початку червня Пхеньян направив високопоставленого дипломата в Пекін. На цьому тижні президенти США і КНР проводять свою першу зустріч в Каліфорнії, на якій серед інших питань буде обговорюватися ситуація з Північною Кореєю.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини