RU

Південна Корея пропонує КНДР переговори про Кесон

25.04.2013, 10:32
Південна Корея пропонує КНДР переговори про Кесон - Фото
Фото: ЕРА
Влада Південної Кореї пропонує почати офіційні переговори з Пхеньяном з питання про відновлення роботи спільного промислового комплексу Кесон. Представник південнокорейського міністерства у справах возз'єднання Кім Хен Сок попередив, що у разі відмови КНДР від переговорів послідують "серйозні заходи".

Кім Хен Сок зазначив, що "уряд офіційно пропонує провести переговори між владою Півдня і Півночі для того, щоб дозволити гуманітарні питання, що торкаються робочих комплексу Кесон, і для нормалізації промислової зони Кесон".

Він додав, що Пхеньян має відповісти на цю пропозицію до п'ятниці, і що в разі відмови Південна Корея вживатиме "серйозних заходів". Він не пояснив про які заходи йдеться, хоча деякі аналітики вважають, що Сеул евакуює 176 південнокорейських громадян, все ще перебувають у Кесоні, на території Північної Кореї.

За словами Кім Хен Сока, південнокорейські громадяни у Кесоні опинилися в складному становищі через брак продовольства і ліків. Крім того, південнокорейські компанії, які відкрили представництва в Кесоні, терплять значні збитки через зупинку виробництва.

Північна Корея протестує проти посилення режиму санкцій, оголошених Радою безпеки ООН після третього ядерного випробування КНДР, а також проти спільних військових навчань сил Південної Кореї і США. За останні кілька тижнів Північна Корея погрожувала завдати удару по Південній Кореї, Японії і американським базам в регіоні. 3 квітня Пхеньян заборонив південнокорейським громадянам в'їзд до Кесон, а 9 квітня відкликав звідти 53 тисячі північнокорейських робітників.

Промисловий комплекс Кесон, де в представництвах південнокорейських фірм зайняті робітники, був відкритий в 2003 році і став символом співпраці між Південною та Північною Кореями. Для Пхеньяна комплекс є одним з найважливіших джерел твердої валюти.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини