RU

Після землетрусу: жителі Токіо спокійні і поводяться з гідністю

12.03.2011, 17:15
Після землетрусу: жителі Токіо спокійні і поводяться з гідністю - Фото
936f3a004b19bec263d7ce80cf670920.jpg

Після землетрусу: жителі Токіо спокійні і поводяться з гідністю
Гігантський Токіо після серії землетрусів, що приголомшили Японію і цунамі в суботу незвично тихий і зосереджений. Людей на вулицях у житлових районах помітно менше, ніж завжди - тільки самотні пішоходи зосереджено йдуть у справах. Розважальні квартали, звичайно, залучають публіку, але й її поменше і веде вона себе потихіше.

Сьогоднішній день багато токійців почали з самостійного, ніким не оголошеного суботника. Не змовляючись, вони вийшли на вулиці з віничками та іншим підручним інструментом, щоб прибрати розкидане підземними ударами сміття, штукатурку, що обсипалася, і облицювальну плитку, збиті з дерев гілки. Люди працювали мовчазно, майже не розмовляючи між собою, передає ІТАР-ТАРС.

У Токіо і на основній території країни життя йде нормально: магазини працюють, як завжди. Найбільше розкуповують галети, консерви, питну воду у великих пляшках. Але перебоїв немає, ціни - на колишньому рівні. Міський транспорт також відновив рух. Стоять тільки лінії поїздів далекого проходження, що ведуть у головну зону біди. І аеропорти забиті тисячами пасажирів з сотень відкладених рейсів.

На знак трауру і солідарності погашена ілюмінація на Токійській телевежі. Вона сама постраждала - у п'ятницю сильний підземний удар погнув її головну антену на шпилі.

Нагадаємо, в п'ятницю в Японії стався найсильніший в історії країни землетрус магнітудою 8,8 бала, що змістив вісь обертання Землі майже на 15 сантиметрів. За ним пішло цунамі. За останніми даними, кількість жертв досягла 1700 людей, зниклими без вісти вважаються десятки тисяч.

Землетрус і цунамі в Японії>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини