RU

Отруєння Скрипалів: як знайшли третього підозрюваного

22.02.2019, 09:53
Отруєння Скрипалів: як знайшли третього підозрюваного - Фото
Будинок Скрипалів у Солсбері (фото - ЕРА)

Встановити особу третього підозрюваного в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля допоміг фільм про бій на висоті Осляче Вухо в Дагестані в 1999 році. Про це йдеться в розслідуванні видання The Insider та розслідувальної групи Bellingcat.

Як з'ясували журналісти, Денис Сергєєв (прикриття - Сергій Федотов) виріс в казахстанському Ушарале. У 1990-му році він закінчив Єкатеринбурзьке суворовське військове училище, після чого продовжив військову кар'єру у ВДВ. У 1999 році Сергєєв брав участь в бою за висоту Осляче Вухо в Дагестані, був поранений і представлений до державної нагороди.

На початку 2000-х Сергєєв переїхав до Москви, де вступив до Військової академії, яка готує співробітників військової розвідки.

"Федотов" був в Каталонії безпосередньо перед референдумом про відокремлення і в Британії перед референдумом про Brexit. Поки підтвердити його зв'язок з цими подіями не вдалося.

Ідентифікація "Федотова" зайняла більше часу, оскільки, на відміну від випадку з Петровим і Бошировим, британська влада не публікувала його фотографію.

Розслідувачам вдалося отримати списки пасажирів рейсів, що вилітали в Лондон 2 березня 2018 року, і підтвердити, що "Федотов" прилетів до столиці Британії за кілька годин до Петрова і Боширова.

"Федотова" знайшли за адресою вул. Народного Ополчення, 50 (Військова академія ВС РФ, також відома як "Консерваторія ГРУ"). Там була прописана особа з тією ж датою народження - Денис В'ячеславович Сергєєв.

Всі дані з фотографіями (копії паспортів і водійських посвідчень) були видалені з російських баз даних.

Розслідувачі зв'язалися з безліччю джерел в різних країнах, в тому числі з готелями, де зупинявся "Федотов", і одне з джерел надало The Insider копію фотографії з закордонного паспорта ГРУшника.

Також журналістам вдалося знайти кадри з Сергєєвим в документальному фільмі про бій за висоту Осляче Вухо. Професійна експертиза, проведена професором Хасаном Югейлом з Центру візуальних обчислень Бредфордського університету, встановила, що коефіцієнт збігу між двома фото - 78%, при необхідних 70% для однієї й тієї самої людини.

14 лютого повідомлялося, що третій підозрюваний в отруєнні Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері - Денис В'ячеславович Сергєєв, високопоставлений офіцер ГРУ і випускник Військово-дипломатичної академії Росії.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини