RU

Опозиція Сирії заявляє про нову різанину: армія вбила 200 людей

28.05.2013, 10:19
Опозиція Сирії заявляє про нову різанину: армія вбила 200 людей - Фото
Фото: EPA
Активісти сирійської опозиції стверджують, що у них є докази різанини, вчиненої, за їх словами, урядовими військами в прибережних містах Баніяс і Бейда.

Офіційний Дамаск повідомив, що в цих містах була проведена антитерористична операція, проте очевидці повідомляють про "неймовірні звірства" армії. Біженці з прибережної зони заявляють, що тіла жінок і дітей лежали на вулицях, складені в купу. За даними опозиції, під час військової операції було вбито близько 200 людей.

Нагадаємо, протистояння в Сирії між урядовими військами і повстанцями забрало вже більше 80 тисяч життів. В опублікованій заяві Наглядової ради з прав людини в Сирії наголошується, що майже половина загиблих - це мирні жителі.

Криза в Сирії почалася з демонстрацій у березні 2011 року, після чого переросла у збройний конфлікт. Зусилля міжнародного співтовариства з пошуку дипломатичного вирішення проблеми поки не дають результатів через серйозні розбіжності в Радбезі ООН. За даними ООН, на сьогоднішній день 6,6 мільйона сирійців потребують допомоги. 4,25 мільйона з них - внутрішньо переміщені особи і 1,3 мільйона - сирійці, що знайшли притулок в сусідніх країнах.

Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питання сексуального насильства в умовах конфлікту Зейнаб Бангура звернула увагу членів Ради безпеки на те, що до актів сексуального насильства і викрадень жінок і дівчаток вдаються як опозиційні групи, так і урядові війська. За її словами, дівчинок гвалтують на очах у батьків, а жінок - на очах у чоловіків.

Джерело: Російська служба
Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини