RU

Опозиція продовжує лідирувати на виборах у Грузії

02.10.2012, 09:38
Опозиція продовжує лідирувати на виборах у Грузії - Фото
Прихильники опозиції святкують перемогу (фото - ЕРА)
Опозиційний блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі Грузинська мрія лідирує на парламентських виборах в Грузії. Він набирає понад 52,7% на голосуванні за партійними списками після підрахунку 15,35% поданих бюлетенів, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

За даними, опублікованими на сайті ЦВК, партія президента Грузії Михайла Саакашвілі Єдиний національний рух одержує 42%. Решта партій поки набирають менше 5% голосів, необхідних для проходження в парламент. За даними ЦВК Грузії, явка на виборах склала 61%.

Однак вибори в Грузії проводилися не тільки за партійними списками, але і по мажоритарних округах, в яких йде боротьба за 73 з 150 місць в парламенті. Згідно з попередніми даними ЦВК по мажоритарних одномандатних округах, кандидати від опозиції і правляча партія йдуть практично нарівні.

Раніше Єдиний національний рух заявила, що вона здобула впевнену перемогу у 53 одномандатних округах із 73. Мільярдер Бідзіна Іванішвілі після закінчення голосування заявив у виступі на телеканалі TV9 про перемогу опозиції. "Ми перемогли! Грузинський народ переміг!", - сказав Іванішвілі.

Прихильники опозиції тим часом вночі зібралися на Площі свободи в центрі Тбілісі, щоб "відзначити перемогу" в ході голосування на парламентських виборах.

Проте раніше президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що підсумки виборів ще підраховуються, і потрібен час, щоб все прояснилося. Він визнав, що, згідно з даними опитувань, перемогу за партійними списками одержує опозиція, але по мажоритарних округах перемогу, за його словами, з великим відривом переміг Єдиний національний рух.

Грузинський парламент складається з 150 місць. Бідзіна Іванішвілі раніше сказав, що його партія сподівається отримати в парламенті не менше 100 місць.

Сам Бідзіна Іванішвілі не брав участі у виборах, оскільки не є громадянином Грузії. "Влада спотворила конституцію, тому я і не беру участі у виборах. Я прийшов для відновлення справедливості", - сказав опозиційний лідер журналістам на виборчій дільниці, куди він прийшов вранці разом з дружиною.

Нинішні вибори в Грузії мають найважливіше значення, оскільки вже в наступному році, після президентських виборів, парламент і прем'єр-міністр отримають значно більше повноважень, ніж президент. У відповідності з прийнятими раніше змінами в конституції Грузії уряд стане вищим органом виконавчої влади. Президент буде лише формально пропонувати кандидатури на посаду прем'єра, і лише ті, які йому спочатку запропонує парламент.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини