RU

ООН запідозрила Китай у вилученні органів у в'язнів

15.06.2021, 11:32
ООН запідозрила Китай у вилученні органів у в'язнів - Фото
Трансплантація органів у Китаї (Фото – ЕРА)

В Організації об'єднаних націй заявляють, що в тюрмах Китаю у представників етнічних і релігійних меншин можуть насильно вилучати органи. Про це йдеться у висновку експертів ООН із прав людини.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Правозахисники заявили, що отримали достовірну інформацію про видалення органів у уйгурів, тибетців, мусульман, і християн і представників руху Фалуньгун.

За даними ООН, в ув'язнених з числа меншин можуть примусово брати кров на аналіз, робити рентген і УЗД внутрішніх органів. Результати досліджень заносять у базу донорських органів. При цьому, як зазначають правозахисники ООН, інших ув'язнених не зобов'язують проходити подібні процедури.

Найчастіше в ув'язнених вилучають серце, нирки, печінку, рогівку, рідше – частини печінки. У торгівлі людьми нібито беруть участь фахівці сектора охорони здоров'я, зокрема хірурги, анестезіологи та інші медичні фахівці.

Також повідомляється, що сім'ям загиблих в'язнів не дають забрати тіла рідних.

У Пекіні таку заяву ООН назвали наклепом. Член китайського представництва в Женеві заявив про відсутність у експертів "рудиментарних розумових здібностей". За його словами, правозахисники нібито стали жертвами дезінформації з боку руху Фалуньгун.

  • Експерти ООН з прав людини вже піднімали це питання перед урядом Китаю в 2006 і 2007 роках, але влада не надала інформацію про терміни очікування органів і про їхні джерела.
  • За даними статистики, кількість добровольців із донорства в Китаї збільшилася на понад 45% із початку епідемії COVID-19. У Китайському фонді розвитку транспорту органів (COTDF) станом на червень 2021-го добровольцями зареєстровано понад 1,77 млн ​​осіб.

Читайте також: Китай відповів Байдену, який припустив, що коронавірус міг виникнути в лабораторії

Оксана Житнюк
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини