RU

ООН визнає розділення Судану

09.02.2011, 16:10
ООН визнає розділення Судану - Фото
9c182637680366b74e6a83e82041b0ed.jpg

ООН визнає розділення Судану

Країни і міжнародні організації - спостерігачі мирної угоди щодо Судану від 2005 року вітають остаточні результати референдуму в Південному Судані. Про це йдеться в їхній спільній заяві, поширеній у середу в Брюсселі.

Заява про визнання підсумків референдуму з відокремлення Південного Судану підписана ООН, США, Євросоюзом, Африканським союзом, урядом Єгипту, Міжурядовою адміністрацією з розвитку, Кенією, урядом Італії, Лігою арабських держав, Нідерландами, урядом Норвегії, Угандою і Великобританією, - передає канал "Вести".

Країни і організації, що підписали документ, висловлюють свою згоду з результатами референдуму на користь відокремлення Південного Судану. Вони закликають учасників угоди довести до кінця вирішення завдань, що виникають з рішення для подальшого мирного, безпечного, економічно благополучного співіснування двох суданських держав, які підтримують добросусідські відносини з іншими країнами регіону.

Переважна більшість жителів півдня Судану - 98,83% - проголосували за самовизначення і незалежність, - повідомила 8 лютого комісія з проведення цього плебісциту. Референдум про незалежність Південного Судану проводився з 9 по 15 січня. Під час референдуму майже 99% тих, хто проголосував висловилися за надання незалежності цьому регіону.

Проведення референдуму стало результатом підписаного у 2005 році договору про мирне врегулювання, який зупинив затяжну і кровопролитну громадянську війну, що забрала життя більше 2 мільйонів людей, і став першим кроком на шляху південних жителів до незалежності. Вступ у силу підсумків плебісциту відбудеться 9 липня нинішнього року. До цієї дати Судан буде формально залишатися єдиною державою.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини