RU

ООН "підрізала крила" бомбардувальникам Каддафі

18.03.2011, 09:35
ООН
e34c81a77a896588cfb0c8987e2caa7b.jpg

ООН "підрізала крила" бомбардувальникам Каддафі

Рада безпеки ООН оголосила про створення над Лівією безполітної зони.

Як передає "Ехо Москви", це було зроблено для того, щоб запобігти бомбардуванню лівійської військової авіації зайнятих опозицією міст і врятувати від загибелі місцевих жителів.

Повідомляється, що прийнята резолюція щодо Лівії передбачає закриття повітряного простору для лівійської авіації, можливі бойові дії без застосування наземних сил, а також заморожування рахунків національної нафтової компанії Лівії та її центрального банку, які пов'язують з лідером країни Муаммаром Каддафі.

Відомо також, що Німеччина, Китай і Росія увійшли до п'яти держав-членів Ради безпеки ООН, які стрималися при голосуванні. За резолюцію проголосували представники десяти держав. Голосів проти не було.

Водночас у лівійському місті Бенгазі багатотисячний натовп зустрів резолюцію Ради безпеки ООН тріумфуванням. Жителі Бенгазі співають пісні, танцюють; деякі виражають свою радість, стріляючи у повітря з автоматичної зброї. У руках у людей, що зібралися у центрі міста, червоно-чорно-зелені прапори королівської епохи, кінець якої був встановлений революцією 1969 року на чолі з М.Каддафі.

Нагадаємо, за декілька годин до голосування у Тріполі заявили, що будь-яке військове втручання у справи Лівії спричинить загрозу для цивільних і військових кораблів і літаків, чий шлях пролягає через Середземномор'я.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини