Оголосили лауреатів Нобелівської премії з медицини

05.10.2015, 14:44
Оголосили лауреатів Нобелівської премії з медицини - Фото
Лауреат ЮЮ Ту створила нові методи лікування малярії (фото - EPA)

Нобелівську премію з медицини вручили за лікування від черв'яків-паразитів і профілактику малярії

Нобелівську премію з медицини вручили за лікування від черв'яків-паразитів і профілактику малярії. Лауреатами стали Вільям Кемпбелл, Сатоcі Омура і Юю Ту. Про це йдеться в опублікованому в понеділок, 5 жовтня, повідомленні на сайті премії.

Кемпбелл і Омура отримали по 1/4 премії, її половина дісталася Ту. Розмір Нобелівської премії - вісім мільйонів шведських крон (952 тисячідоларів).

Оголосили лауреатів Нобелівської премії з медицини

Юю Ту, Сатошу Омура і Вільям Кемпбелл(фото - nobelprize.org)

Як пише N+1, Кемпбелл і Омура отримали премію за створення нових методів лікування інфекцій, які переносяться паразитичними черв'яками. Вони змогли відкрити новий клас ліків на основі авермектинів (продути життєдіяльності грибів Streptomyces avermitilis). Ту отримала премію за створення нових методів лікування малярії. Так, наприклад, вона відкрила артемізинін - це екстракт трави Artemisia annua.

На неї претендували в цілому 327 вчених.

Нагадаємо, в 2014 році Нобелівську премію з фізіології і медицини
отримали Джон О'Кіф і подружжя Мей-Брітт і Едвард Мозер за відкриття клітин, які складають в мозку позиційну систему. Премію ученим присудили за наукові праці, які пояснили, як мозок орієнтується в просторі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Я бы не выжила в ту зиму." Что снится в кошмарах психологам