RU

Оголошено лауреата Прітцкерівської премії 2016 року: фото

14.01.2016, 13:16
Оголошено лауреата Прітцкерівської премії 2016 року: фото  - Фото
Архітектор Алехандро Аравена (фото - pritzkerprize.com)
Архітектор Алехандро Аравії з Чилі став лауреатом Прітцкерівської премії, повідомляється на сайті  найбільшої нагороди в галузі архітектури, передає Сноб.

"Він береться як за приватні замовлення, так і за дизайн громадських споруд і втілює собою повернення соціально-орієнтованої архітектури", - сказано в рішенні журі премії.

48-річного архітектора відзначили за участь у проекті ELEMENTAL, в рамках якого Алехандро Аравена займався відновленням чилійського міста Консепсьон, яке постраждало від землетрусу 2010 року.

Оголошено лауреата Прітцкерівської премії 2016 року: фото

Будинки в чилійському місті Консепсьон

Журі також виділяє серед робіт Аравени будівлі факультетів математики і фізики в Католицькому університеті Чилі та Центр інновацій Анхеліні в Сантьяго, який побудували в 2014 році.

Оголошено лауреата Прітцкерівської премії 2016 року: фото

Центр інновацій Анхеліні в Сантьяго

Алехандро Аравена також відомий як автор освітніх установ в Університеті Сент-Ендрюса в Остіні, штат Техас, і споруджуваної штаб-квартири фармацевтичної компанії Novartis в Шанхаї.

Оголошено лауреата Прітцкерівської премії 2016 року: фото

Університет Сент-Ендрюса в Остіне, штат Техас. Всі фото: Cristobal Palma/ pritzkerprize.com 

Алехандро Аравії став четвертим представником Південної Америки, який отримав Прітцкерівську премію. Архітектору вручать нагороду 4 квітня 2016 року в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку.

Прітцкерівську премію, яку називають архітектурним аналогом Нобелівської премії, вручають щорічно з 1979 року. У 2015 році її присудили німецькому архітекторові Фраю Отто, який помер за день до того, як журі оголосило ім'я переможця.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини