RU

"Оглядаються на Росію". Тихановська розкритикувала стурбованість лідерів Євросоюзу

14.12.2020, 11:06
Світлана Тихановська (фото – Світлана Тихановська, Telegram)

Лідери Євросоюзу висловлюють стурбованість через ситуацію в Білорусі, але не можуть нічого зробити і оглядаються на Росію. Про це в інтерв'ю  The New Yorker заявила лідерка білоруської опозиції  Світлана Тихановська.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вона каже, що коли була звичайною людиною, то думала: Європа така близька і велика, а її лідери були такими сильними, що обов'язково що-небудь зроблять. "Тепер я бачу, що, хоча вони і висловлювали свою стурбованість, свою солідарність, насправді вони нічого не можуть зробити", – сказала Тихановська.

Опозиціонерка додала, що вже кілька місяців триває робота над введенням економічних санкцій, але "все це так повільно і складно". Вона вважає, що європейські лідери діють обережно, "завжди оглядаючись на Росію".

Читайте також: Всі договори Лукашенка з Кремлем будуть анульовані новим урядом – Тихановська

"Для нас це болісно. Кожного разу на зустрічах з главами держави я намагаюся передати цю біль. Ми намагаємося розповісти їм про невинних людей, які сидять за гратами, і про приниження. Ми намагаємося апелювати до їх совісті, кажучи: "Ви проголошуєте верховенство прав людини, бачите, що відбувається в сусідній країні, і все, що ви робите, – це висловлюєте занепокоєння. Як таке можливо? "– додала вона.

  • З серпня в Білорусі тривають протести: демонстранти не згодні з тим, що ЦВК оголосила переможцем виборів Олександр Лукашенка, який править країною вже 26 років.
  • На початку протестів Тихановська виїхала з Білорусі під тиском силовиків. Вона зустрічається з іноземними лідерами, записує звернення, оголосила "народний трибунал і амністію за захоплення Лукашенка і членів його терористичного угрупування".

Читайте також: "Сучасний ГУЛАГ". Тихановська прокоментувала заборону на виїзд з Білорусі

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини