RU

COVID-19 | Одна доза вакцини Sinovac ефективніше у жінок, ніж у чоловіків – дані з Туреччини

09.04.2021, 15:27
Одна доза вакцини Sinovac ефективніше у жінок, ніж у чоловіків – дані з Туреччини - Фото
Вакцина CoronaVac (фото – mcbu.edu.tr)

Китайська вакцина CoronaVac проти COVID-19 "сильнішу імунну відповідь" викликає у жінок. Про це пишуть турецькі вчені з Університету імені Джелал Баяра в Манісі, посилаючись на дані про сероконверсії (поява антитіл) щеплених.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Біопрепарат від фармкомпанії Sinovac Biotech, партія якого незабаром надійде в пункти вакцинації України, – традиційна інактивована вакцина, де в якості іммуногена використовується "вбитий" коронавірус SARS-CoV-2.

Дослідження проводили з 11 січня до 18 березня 2021 року на невеликій групі з 1053 медпрацівників клінік при університеті, які не хворіли ковідом. Проби на антитіла у 939 учасників взяли не менше ніж через 28 днів після першої дози і у 771 учасника – через аналогічний строк після другої.

Гуморальна (антитільна) відповідь спостерігалася у 25,3% учасників через чотири тижні після першої дози і у 97,92% через чотири тижні після другої.

Читайте також: Чи колоти другу дозу AstraZeneca/CoviShield. У Британії дали рекомендації тим, хто боїться

Хоча йдеться тільки про рівень антитіл, вчені пишуть, що після вакцинації "достатній рівень імунітету" був у обох статей, але у жінок "імунна відповідь була значно вищою" порівняно з чоловіками.

Після першої дози сероконверсія (які саме антитіла: що зв'язують, що нейтралізують чи обидва типи, не уточнюється. – Ред.) у жінок була на рівні 29,5%, у чоловіків – 18,6%. Після другої ін'єкції показники були такими: жінки – 99,2%, чоловіки – 95,7%.

У публікації наголошується: одні лише рівні антитіл не гарантують, що людина повністю захищена від цього захворювання, оскільки існує також і клітинний імунітет, рівень якого непросто визначити.

Відсоток побічних реакцій на вакцину "знаходиться в допустимих межах", додали турецькі дослідники, уточнивши, що їх було "мінімум", і переважно тільки почервоніння в місці ін'єкції на руці та нетривала злегка підвищена температура (менш ніж у 5% випадків).

Автори повідомлення обіцяють опублікувати результати в авторитетному журналі, що рецензується.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини