ОБСЄ заявила про "конкурентні" вибори президента Грузії

29.11.2018, 17:37
ОБСЄ заявила про
Фото: twitter.com/osce_odihr

Президентські вибори в Грузії були в цілому вільними. Про це повідомляє Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), пише Deutsche Welle.

"У другому турі грузинський народ знову підтвердив свою прихильність до демократії", - заявили спостерігачі організації в четвер, 29 листопада.

На думку Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ, - ред.) ОБСЄ, владі Грузії вдалося забезпечити змагальний характер виборів. "Крім того, голосування було добре організовано", - наголошується в заяві. Одночасно організація розкритикувала недоліки минулих президентських виборів в Грузії.

"Саломе Зурабішвілі, яку підтримувала правляча партія Грузинська мрія, були надані "неналежні переваги" в передвиборній боротьбі", - вважають спостерігачі.

В ОБСЄ уточнили, що кампанії обох кандидатів, брали участь у другому турі, мали негативний характер, що також завдало шкоди виборчій кампанії.

"Кампанія напередодні другого туру виборів "була затьмарена жорсткою риторикою і окремими випадками насильства, а також зростанням числа випадків зловживання державними ресурсами", - вказало БДІПЛ.

29 листопада 2018 року повідомлялося, що Зурабішвілі від правлячої партії Грузинська мрія - демократична Грузія після обробки 100% даних виборчих дільниць у другому турі президентських виборів набрала 59,52% голосів і стала новим лідером країни.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю