RU

ОБСЄ вимагає від Лукашенка припинити репресії проти журналістів

01.07.2011, 17:00
ОБСЄ вимагає від Лукашенка припинити репресії проти журналістів - Фото
7cc6cbadba72f4914ce936ccfc8b714a.jpg

ОБСЄ вимагає від Лукашенка припинити репресії проти журналістів
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) закликала президента Білорусі Олександра Лукашенка покласти край репресіям проти співробітників ЗМІ. З відповідним листом до президента звернулася представник організації з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.

"Я звертаюся до вас безпосередньо, як вищої інстанції, щоб ви мобілізували весь уряд для захисту кожного працівника засобів масової інформації Республіки Білорусь від страху, правового і адміністративного переслідування, позбавлення волі, насильства, тортур в місцях позбавлення волі, і від закриття їх ЗМІ. Я вважаю, що це у ваших руках, і закликаю вас рішуче покласти край такій практиці", - зазначила Міятович, яку цитує прес-служба ОБСЄ.

За її словами, насильство з боку держави стосовно багатьох журналістів, чиїм обов'язком було інформування співгромадян про важливі політичні події, призвело до небезпечної тенденції. Доповіді про побиття, затримання журналістів і пошкодження їх обладнання, з'являються буквально щодня, сказала представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ.

У своєму листі Міятович закликала президента Лукашенка негайно припинити затримання, фізичне насильство і тиск на всіх журналістів, незалежно від їх національності і приналежності, а також зняти всі обвинувачення з журналістів, в тому числі з Анджея Почобута і Наталлі Радіної, а також анулювати вирок Ірині Халіп.

Крім того, вона вважає за необхідне скасувати попередження газетам "Народна воля" і "Наша нива", а також припинити судовий процес з метою їх закриття.

Міятович також засудила насильницькі дії поліції щодо журналістів під час акції протесту 29 червня, в ході якої принаймні 12 працівників ЗМІ були затримані. Серед них були журналісти Російської служби Бі-бі-сі, Reuters, Інтерфакс, литовських і латвійських національних радіостанцій БелаПАН, Наша Нива і Белгазети.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини