RU

Обама: Удар по Сирії мав би позитивний ефект

29.08.2013, 10:11
Обама: Удар по Сирії мав би позитивний ефект - Фото
Фото: ЕРА

Президент США Барак Обама заявляє, що Вашингтон дійшов висновку , що за застосуванням хімзброї проти мирних жителів у передмісті Дамаска минулого тижня стоїть влада Сирії.

За словами американського президента, використання хімічної зброї зачіпає національні інтереси США, і попереджуючий удар благотворно б позначився на подальшому розвитку подій в Сирії.

Реакція Вашингтона послідувала після того, як ООН виявилася в дипломатичному глухому куті. Великобританія наполягає, щоб постійні члени Радбезу ООН одноголосно прийняли резолюцію, спрямовану на захист мирного населення Сирії, що де-факто передбачає воєнні дії.

Однак союзник Сирії Росія виступає проти міжнародного втручання у справи Сирії і блокує спроби Радбезу прийняти єдине рішення. Росія наполягає, що до обговорення будь-яких резолюцій ООН повинна завершити своє розслідування тверджень про те, що урядові війська Сирії застосували хімічну зброю в передмістях Дамаска.

Сирія тим часом звинувачує Захід у тому, що той "придумує" привід для початку військових дій. Сирійський уряд категорично заперечує звинувачення у використанні хімічної зброї. Міністр закордонних справ країн Валід Муаллем зажадав, щоб західні країни "пред'явили докази", перш ніж робити подібні твердження .

Китай, ще один постійний член Радбезу ООН, що має право вето, нагадує, що дані розвідки, використані як привід для вторгнення до Іраку в 2003 році, виявилися необгрунтованими.

Згідно з даними ООН, з початку конфлікту в Сирії в березні 2011 року, в цій країні загинули понад 100 тисяч осіб.

Джерело: Російська служба
Бі-бі-сі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини