RU

Обама: США збираються перемогти у боротьбі з "Аль-Каїдою"

26.01.2011, 09:55
Обама: США збираються перемогти у боротьбі з
6e7dcd42303eeec6a4e9ae7a16f090b4.jpg

Обама: США збираються перемогти у боротьбі з "Аль-Каїдою"
США збираються продовжувати боротьбу з терористичною мережею "Аль-Каїда" у всіх частинах світу і перемогти у цій сутичці. Про це наголошено у щорічному посланні Конгресу США "Про становище країни", з яким виступив Президент Барак Обама.

Як передає ПРАЙМ-ТАРС, Б.Обама зазначив, що "Аль-Каїда" і пов'язані з нею угрупування продовжують планувати атаки" проти США. Екстремісти зокрема намагаються спровокувати здійснення "актів насильства" радикальними елементами "всередині наших кордонів". Проте, заявляє Президент США, "ми посилаємо сигнал від кордонів Афганістану до Аравійського півострова і всіх (інших) частин земної кулі: ми не пом'якшимося, ми не мерзнемо і ми завдамо вам (терористам) поразку".

За словами Б.Обами, мета американців в Афганістані зрозуміла: вона полягає у тому, щоб запобігти поверненню режиму руху "Талібан" до влади і отриманню "Аль-Каїдою" у країні того самого притулку, який і дав ісламістам змогу організувати теракти 11 вересня 2001 року. У поточному році США та їхні партнери з коаліції в Афганістані "почнуть перехід" до того, щоб поставити на чолі процесу забезпечення правопорядку в країні кабульський уряд. Крім того, Б.Обама підтвердив, що у липні США "почнуть повертати свої війська (з Афганістану) додому". "Все менше афганців перебувають під контролем бойовиків. Проте мають бути ще запеклі бої", - заявив Президент США.

Зачіпаючи ситуацію в Іраку, Б.Обама пообіцяв, що нинішнього року американські "цивільні особи" сформують "міцне партнерство" з народом цієї арабської країни. Одночасно США планують поточного року "завершити роботу з виведення своїх військ" з Іраку. Отже, "зобов'язання Америки виконано - війна в Іраку добігає кінця".

Водночас, зазначив Б.Обама, у Пакистані на "керівництво "Аль-Каїди" виявляється потужний з 2001 року тиск". За його оцінкою, ватажки і активісти угрупування ліквідуються у Пакистані на полі бою, "масштаби їхніх притулків скорочуються".

Барак Обама: біографія та добірка новин>>>
Тероризм і боротьба з ним: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини