RU

Обама обмежив використання ядерної зброї США

07.04.2010, 09:15

У вівторок адміністрація Президента США Барака Обами оприлюднила нову ядерну стратегію країни.

Як повідомляє Бі-бі-сі, в її основу покладено різке обмеження ситуацій, в яких США можуть застосувати ядерну зброю.

За словами Б.Обами, відтепер використати ядерну зброю його країна зможе тільки у "найкрайніших випадках", що передбачають передусім, ядерний напад на США та їхніх союзників.

На атаку з використанням звичайної зброї, враховуючи бактеріологічне і хімічне, Вашингтон зобов'язався відповідати симетрично.

Водночас нова доктрина не містить недвозначного зобов'язання ніколи і ні за жодних обставин не застосовувати ядерну зброю першими. У ній міститься один виняток: країна-агресор може вважати себе гарантованою від ядерної відплати лише в тому випадку, якщо дотримується положень Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Білий дом не робить секрету з того, що це посилання адресоване Ірану і Північній Кореї. Ігнорування міжнародних норм, що "триває і угод з їхньої (Тегерана і Пхеньяна) сторони призведе лише до їхньої подальшої ізоляції і наростання міжнародного тиску", - йдеться у документі.

Оприлюднення нової стратегії прозвучало напередодні великої міжнародної конференції у Вашингтоні з проблем ядерного непоширення, і за два дні до підписання нового договору з Росією щодо обмеження стратегічних ядерних озброєнь.

Аналогічний документ розробляє кожна нова американська адміністрація, починаючи з 1991 року. Останній варіант ядерної доктрини (Nuclear Posture Review) було підготовлено у 2001 році у період правління Джорджа Буша.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини