RU

Обама не виключив постачання зброї лівійським повстанцям

30.03.2011, 11:15
Обама не виключив постачання зброї лівійським повстанцям - Фото
379eb3b106dc483b4a6e8f3bb8d77132.jpg

Обама не виключив постачання зброї лівійським повстанцям

Президент США Барак Обама (на фото) заявив, що Вашингтон не виключає можливості постачань зброї повстанцям, що б'ються проти лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Б.Обама зазначив, що продовжує оцінювати обстановку в Лівії і планує подальші кроки. У відповідь на питання, чи можуть лівійські опозиціонери отримати американську зброю, Президент сказав: "Я цього не виключаю, але поки про це не говорю", - передає Бі-бі-сі.

"Думаю, можна сказати, що якби ми хотіли відправити у Лівію зброю, то могли б зробити це, - зазначив Б.Обама. - На цьому етапі ми розглядаємо всі можливі варіанти". До того ж американський лідер наголосив, що режим М. Каддафі значно послаблений, і йому скоро прийде кінець. "Як ми бачимо, оточення Каддафі розуміє, що зашморг затягується, що його дні, ймовірно, пораховані і що їм доведеться подумати про своє майбутнє", - резюмував американський Президент.

Водночас запеклі бої між лояльними М.Каддафі військами і опозицією тривають. У вівторок внаслідок масованого настання урядові війська вибили повстанців з міста Бін-Джавад. Сотні автомашин з озброєними повстанцями залишили місто, прямуючи на схід.

З Місрату, розташованого неподалік від Тріполі, надходять повідомлення, що лояльні полковники М.Каддафі підрозділу ведуть наполегливі бої, намагаючись оволодіти містом. За останні дні озброєна опозиція значно просунулася на захід від Бенгазі, переважно завдяки авіаударам сил міжнародної коаліції по позиціях урядових лівійських військ. Повстанцям вдалося захопити відразу декілька населених пунктів і важливих нафтових терміналів, враховуючи Рас-Лануф, Брегу, Агейлу і Бін-Джавад. За словами представників лівійської озброєної опозиції, вірні М.Каддафі сили застосували проти них важку артилерію і бронетехніку.

На фоні подій у Лівії в Лондоні відбулася міжнародна конференція за участю делегацій з 40 країн, які обговорили озброєне протистояння між прихильниками і противниками М.Каддафі. Згідно з прийнятою учасниками саміту заявою, міжнародна операція у Лівії триватиме доти, поки М.Каддафі не виконає вимог резолюції Ради безпеки ООН про захист мирного населення країни.

У цих умовах постачання зброї повстанцям могли б змінити ситуацію, однак деякі західні країни, зокрема Франція, вважають, що для цього необхідна нова резолюція Ради безеки ООН.

Барак Обама: біографія та добірка новин>>>
Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини