RU

Новий уряд Польщі очолила Беата Шидло (повний склад)

09.11.2015, 16:49
Новий уряд Польщі очолила Беата Шидло (повний склад) - Фото
Беата Шидло і Ярослав Качинський (фото - EPA)
У Польщі представили новий склад уряду, який було сформовано за результатами парламентських виборів. Згідно з волевиявленням громадян Польщі, консервативна партія Право і справедливість  здобула перемогу на виборах до сейму. Партія набрала 37,58% голосів, що надало їй право формувати уряд.

Главою нового польського уряду буде Беата Шидлов, а міністром закордонних справ - Вітольд Ващиковський. Про це в понеділок на прес-конференції у Варшаві поінформували лідер партії Право і Справедливість (PiS) Ярослав Качинський і його заступник по партії Шидло, повідомляє Укрінформ.

"Немає ніякої несподіванки - на посаду голови Ради міністрів представлена ​​і визначена партією (PiS - ред.) Пані Беата Шидло. Таке загальне бажання наших виборців, партії, і також від себе додам - ​​президента країни", - заявив Качинський.

Шидло повідомила, що першим віце-прем'єр-міністром, міністром культури і національної спадщини стане Пьотр Глінські, міністром закордонних справ - заступник голови комісії Сейму у закордонних справах Вітольд Ващиковський, міністром національної оборони - Антоній Мацеревич, а внутрішніх справ і адміністрації - нинішній керівник фракції PiS у парламенті Маріуш Блащак.

Крім того, віце-прем'єр-міністром, міністром науки та вищої освіти буде Ярослав Говін, віце-прем'єр-міністром, міністром розвитку - Матеуш Моравецький, міністром юстиції - Збігнєв Зьобро, міністром національної освіти - Ганна Залевська, міністром держмайна - Давид Яцкевич, міністром охорони здоров'я - Константи Радзивіл, міністром з питань праці та соціальної політики - Елжбета Рафальська, міністром цифрових технологій - Анна Стрежинська, міністром з європейських питань - Конрад Шиманський, координатором з питань спецслужби - Маріуш Камінський, міністром охорони навколишнього середовища - Ян Шишко, міністром сільського господарства - Кшиштоф Юргел, міністром фінансів - Павло Шаламаха, міністром інфраструктури та будівництва - Анджей Адамчик, міністром морського господарства - Марек Грубачик, міністром спорту і туризму - Вітольд Банька, міністром енергетики - Кшиштоф Тхужевські, віце-прем'єром з питань розвитку, міністром Ради міністрів - Єжи Квецінський.

За словами Шидло, новий уряд почне виконувати свої обов'язки після відставки уряду Еви Копач 12 листопада.

У новому уряді з'являться два нові міністерства - енергетики, а також міністерство морського господарства.

Нагадаємо, чинний президент Польщі Анджей Дуда, який переміг на виборах у травні 2015 року, також є представником партії Право і справедливість. За нього віддали голоси 51,55%, а Броніслава Коморовського підтримали 48,45% виборців.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини