RU

Новий політв'язень в РФ: Разом і до кінця

08.12.2015, 11:25
Новий політв'язень в РФ: Разом і до кінця - Фото
Скріншот з відеозапису
Басманний суд засудив опозиційного громадянського активіста Ільдара Дадіна до трьох років колонії загального режиму, визнавши його винним за статтею 212.1 КК РФ. Про це повідомляє сайт радіостанції Ехо Москви.

Такий термін тюремного ув'язнення активіст отримав за те, що двічі протягом півроку "здійснив адміністративний проступок", пов'язаний з "неодноразовим порушенням правил пікетування". Йому було поставлено участь у протестних акціях 6 серпня, 23 серпня, 13 вересня і 5 грудня 2014 року.

Як зазначає джерело, в ході засідань доводи захисту і свідків суд вирішив до уваги не приймати, а показання свідків обвинувачення (що затримували Дадіна поліцейських) суддя знайшла "логічними і несуперечливими".

Після оголошення вироку близько півсотні активістів, які прийшли підтримати Дадіна, почали скандувати "ганьба", "свободу політв'язням" і "фашисти". Пізніше виникла бійка. Щоб засудженого можна було конвоювати, які відмовлялися покидати приміщення суду людей силовики хапали і волочили по підлозі. Самого Дадіна, хоча він не пручався, жорстко поклали на стіл.Ільдар Дадін регулярно брав участь у протестних акціях на захист "в'язнів Болотної" і проти війни в Донбасі. Підсудний, чекаючи подібний вирок, на засідання приїхав вже з речами.

У своєму останньому слові активіст підкреслив, що стаття, за якою його судять, "свідомо антиконституційна, злочинна, політична, створена для репресій". Будь-яке обвинувальне рішення він буде вважати свідомо неправосудним, оскільки "всі суди в Росії залежать зараз тільки від однієї людини, так званого президента", заявив Дадіна.

Відзначимо, що проти Ільдара давав свідчення його батько Ільдус, який виступав як свідок звинувачення. "Путін - це, я вважаю, країні пощастило. Ми не спілкуємося (з сином, - ред.) З ідейних міркувань. Він не в тому напрямку пішов", - заявив він. Сам же обвинувачений сказав, що свідчення батька "на 80% брехня".

Пізніше правозахисна організація Amnesty International
зажадала негайного звільнення Дадіна і скасування "репресивного і несправедливого" закону про кримінальну відповідальність за участь у мітингах.

За словами адвоката Ксенії Костроміної, захист оскаржить "політично мотивоване" рішення у встановленому законом порядку і у визначені терміни.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини