RU

Новина дня: Росію потряс метеоритний дощ з потужним вибухом

15.02.2013, 17:57
Новина дня: Росію потряс метеоритний дощ з потужним вибухом - Фото
Зруйновані стіни цинкового заводу в Челябінську після падіння метеорита (фото - ЕРА)
Після яскравого спалаху, який освітив вулиці Челябінська, пролунав потужний вибух, після чого з будинків полетіли шибки. За словами вчених, вага метеорита могла становити десятки тонн. Об'єкт увійшов в земну атмосферу на швидкості 30 км/с. Його політ був зафіксований сотнями камер відеоспостереження, авторегістраторов, мобільних телефонів, але залишився непоміченим наземними засобами спостереження за космосом. Через потужну вибухову хвилю і осколки багато будівель залишилися без вікон, осколком метеорита, який вибухнув у повітрі, зруйнований цинковий завод. У регіоні за меддопомогою звернулися 725 жителів, з них 159 дітей. В основному люди отримали порізи від розбитого скла. До речі, як повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на правоохоронців, деякі жителі в районі падіння уламків метеорита почали самі бити старі вікна в своїх квартирах, щоб отримати компенсацію у вигляді нових вікон - пластикових.

У Челябінську область метеорит летів від Казахстану через південь Тюменської, Курганської і Свердловської областей. Він впав в 80 км від міста Сатка Челябінської області. Два уламки знайдені в Чебаркульському районі, ще один - в Златоустовському.

У Федеральному космічному агентстві Росії заявили, що траєкторію і сам факт падінь подібних сьогоднішньому метеориту важко передбачити. "За наявними на сьогодні даними, об'єкт не був зафіксований як російськими, так і закордонними наземними засобами спостереження космічного простору, через особливі характеристики його руху. Входження об'єктів подібного роду в атмосферу є випадковим", - повідомили в прес-службі Роскосмосу.

Досить оперативно і оригінально відреагував на ПП і прем'єр Росії
Дмитро Медведєв. Він запропонував вважати метеоритний дощ символом Красноярського економічного форуму, який проходить в ці дні. На думку політика, падіння на землю небесних тіл - це символ небезпеки не тільки для економіки, але й для всієї планети.

Згідно з повідомленням міської адміністрації Челябінська, радіаційний фон на території міста зараз в нормі. Жителям міста рекомендується повернутися додому, забравши дітей зі шкіл і дитячих садків.

Експерти припускають, що
фрагменти, які впали на Уралі, можуть бути осколками астероїда розміром з половину футбольного поля, який сьогодні ввечері пролетить в 27,7 тис. кілометрів від Землі. Раніше в Управлінні з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) заявили, що астероїд 2012 DA14, який наближається до Землі, не представляє небезпеки для планети. Небесне тіло наблизиться до Землі на рекордно близьку відстань о 21:25 за київським часом.

Астероїд 2012 DA14 астрономи відкрили в 2012 році. Небесне тіло має діаметр близько 44 метрів і масу близько 130000 тонн. У момент максимального зближення із Землею об'єкт буде мати блиск близько 7,5 зоряних величин, що зробить його доступним для спостереження з малими біноклями, а в місцях з низьким світловим забрудненням буде видно навіть неозброєним поглядом. Деякі вчені кажуть, що астероїд може рухатися в оточенні безлічі більш дрібних тіл, які можуть відокремитися від нього в будь-який момент.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини