RU

Новина дня: Путін повертається до Кремля - тепер на шість років

05.03.2012, 17:35
Новина дня: Путін повертається до Кремля - тепер на шість років - Фото
Фото: ЕРА
У Центрвиборчкомі Володимира Путіна вже вважають обраним головою держави. "Як бачите, вибори пройшли в один тур", - підкреслив сьогодні голова ЦВК Володимир Чуров. У той же час він спростував твердження про нібито масові видалення спостерігачів і членів дільничних виборчих комісій (ДВК) з правом дорадчого голосу. За його словами, в день голосування 4 березня "було видалено всього 66 членів ДВК, при цьому був оформлений відповідний протокол".

Однак ще з учорашнього дня спостерігачі й правозахисники повідомляють про велику кількість порушень, зокрема, про організоване підвезення людей на виборчі дільниці, про неодноразове голосування, про брак відкріпних талонів, про підкуп виборців. Наглядова місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі вважає, що кампанія з виборів президента Росії була "явно перекошена" на користь кандидата-переможця - прем'єр-міністра Володимира Путіна.

Втім, у своїй заяві ОБСЄ визнає, що результати голосування "ніколи не викликали сумніву" й закликає ретельно розслідувати численні заяви про порушення під час голосування та підрахунку результатів. Одна з головних претензій коментаторів Європейської організації ставилася до "невеликого вибору" між кандидатами, а також до відсутності "структурних поліпшень", хоча й відзначили більшу, ніж на парламентських виборах в грудні 2011 року, активність спостерігачів.

Сам же Путін напередодні пообіцяв виборцям виконати всі свої передвиборчі обіцянки. "Все, про що я говорив, все, про що говорили мої колеги, це все здійсненно й буде зроблено", - підкреслив Путін. Також, за словами Путіна, 4 березня росіяни поставили на місце знахабнілих. "Спасибі всім. Ви знаєте, що я хочу зазначити: ви просто поставили на місце людей, які зарвалися й дозволили собі ображати людину праці", - заявив він.

Згідно з підрахунками, Володимир Путін отримав на виборах президента 63,66% голосів. На другому місці Геннадій Зюганов, у нього 17,19%. Далі йдуть Михайло Прохоров- 7,92%,  Володимир Жириновський - 6,22% та Сергій Миронов - близько 3,85%. За попередніми даними, за Путіна проголосували понад 33 мільйони росіян.

Варто відзначити, що російська столиця стала чи не єдиним регіоном в Росії, де Путін, попередньо, отримав підтримку громадян на рівні менше 50%. Тут його підтримали лише 47,01% виборців. А от в Чечні підтримка Путіна б'є всі рекорди, у вотчині Рамзана Кадирова у прем'єра майже 100-відсоткова підтримка.

Згідно з планом виборів, визначення результатів має відбутися до 16 березня 2012 року. До 18 березня - опублікування результатів голосування. Новий голова держави заступить на свій пост 7 травня. Вперше президент буде займати свою посаду шість років.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини