RU

Нові сутички в Каїрі: десятки поранених

21.11.2012, 15:01
Нові сутички в Каїрі: десятки поранених - Фото
Фото: EPA

Щонайменше 61 особу поранено в зіткненнях між учасниками мирної акції, яка переросла в безлади, і поліцією в центрі єгипетської столиці Каїрі, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Вже другий день у місті проходять демонстрації в ознаменування річниці акцій протесту, жертвами яких у листопаді 2011 року стали понад 600 осіб. Тоді десятки тисяч єгиптян взяли участь у мирній акції, вимагаючи, щоб Вища рада збройних сил Єгипту передала владні повноваження цивільному уряду.

У вівторок протестувальники спробували знести загородження, якими ще з минулого року перекрито всі вулиці, що ведуть до міністерства внутрішніх справ. В тих поліцейських, які заважали це зробити, полетіли камені і пляшки із запальною сумішшю, поліція відповіла сльозогінним газом і гумовими кулями. Серед поранених є кілька правоохоронців. Єгипетські силовики заявляють, що заарештовано 19 призвідників заворушень.

Масові зіткнення минулого листопада увійшли в історію Єгипту як "події Мохамеда Махмуда" - за назвою однієї з прилеглих до площі Тахрір вулиць, на якій і йшли головні вуличні бої. Після повалення президента Хосні Мубарака країною правила Тимчасова військова рада, яка обіцяла провести демократичні вибори і потім передати владу цивільним політикам.

Однак єгиптяни побоювалися, що генерали мають намір встановити міцний контроль над політичним життям Єгипту і не віддавати владу. Листопадові протести 2011-го тривали шість днів і ознаменувалися застосуванням вкрай жорстких заходів з боку поліції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини