Нобелівську премію з хімії дали за акумулятори

09.10.2019, 13:20
Нобелівську премію з хімії дали за акумулятори - Фото
Фото: pixabay.com

Сьогодні, 9 жовтня, Нобелівську премію з хімії вручили Джону Гуденафу, Стенлі Уіттінгему і Акіра Йошино за розробку технології літій-іонних акумуляторів. Про це Нобелівський комітет повідомив в Twitter.

"Літій-іонні акумулятори зробили революцію в нашому житті: вони використовуються всюди - від мобільних телефонів до ноутбуків і електромобілів. Своєю роботою лауреати заклали основу бездротового суспільства, яке не використовує викопне паливо", - пишуть в комітеті.

На початку 1970-х років Уіттінгем розробив першу функціональну літієву батарею, використавши потенціал літію при вивільненні зовнішнього електрона:

Гуденаф (зараз йому 97 років) подвоїв потенціал такої батареї, створивши необхідні умови для створення значно більш потужних і ефективних батарей:

Йошино вдалося прибрати чистий літій з батарей, замінивши його на іони літію, які безпечніше і "екологічніше".  Після цього акумулятор став застосовуватися на практиці:

Новина доповнюється...

Читайте також: Вчені виявили гормон, який відповідає за розвиток еротоманії

Всі подробиці дослідження можна почитати тут (формат PDF).

Лауреати отримають на трьох 9 млн шведських крон (приблизно $900 000).

Довідка.  Нобелівську премію щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або крупний внесок в культуру або розвиток суспільства.  Заснована в 1895 році шведським вченим-винахідником і філантропом Альфредом Нобелем, вручається з 1901-го.  Всього з урахуванням 2018-го 180 осіб отримали 181 премію з хімії, більше половини лауреатів - американці, друге і третє місце ділять німці і британці.

Дивіться відео: Вченим вдалося сфотографувати процес "народження" вірусів

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского