Нобелівську премію миру присудили прем'єру Ефіопії: за що саме

11.10.2019, 13:10
Нобелівську премію миру присудили прем'єру Ефіопії: за що саме - Фото
Абій Ахмед Алі (фото - ЕРА)

Вручення цієї премії найчастіше викликає запеклу полеміку в суспільстві, особливо якщо її отримують чинні або колишні політики

Нобелівську премію миру в 2019 році отримав прем'єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед Алі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нобелівського комітету.

Лауреат переміг "за зусилля щодо вирішення прикордонного конфлікту з Еритреєю".

Збройний конфлікт між Еритреєю і Ефіопією за контроль над спірними прикордонними територіями тривав 12 років (1998-2000) і забрав десятки тисяч життів. У 2018-му Ахмед Алі уклав мирний договір з президентом Еритреї.

Незважаючи на те, що обидві країни - серед найбідніших в світі, сторони витратили на війну сотні мільйонів доларів. Підсумок конфлікту, якщо коротко: Ефіопія (її підтримували "інструктори" з РФ) перемогла у військовому компоненті, Еритрея - в міжнародному суді. За оцінками міжнародних спостерігачів, загинули близько 60 000 ефіопів і 40 000 еритрейців.

Ім'я лауреата назвали в Осло - це традиція. Решту нобелівських лауреатів оголошують в Стокгольмі.

Серед можливих номінантів, крім Ахмеда Алі, називалися організація Репортери без кордонів, а також  еко-активістка Грета Тунберг, яка отримала світову популярність.

Довідка. Нобелівську премію щорічно присуджують за видатні наукові дослідження, революційні винаходи або крупний внесок в культуру або розвиток суспільства. Заснована в 1895 році шведським вченим-винахідником і філантропом Альфредом Нобелем, вручається з 1901-го. Список номінантів традиційно засекречений. У заповіті Нобеля йдеться про те, що премія миру повинна вручатися в Норвегії (раніше вона була пов'язана зі Швецією унією). З тієї пори лауреати обираються тамтешнім Нобелівським комітетом, який призначається парламентом Норвегії. Номінанти тримаються в секреті протягом 50 років.

  • Не далі як у вересні президент США  Дональд Трамп заявив, що отримав би цю премію, "якби її присуджували чесно". Його регулярно номінують.
  • Адольф Гітлер і Беніто Муссоліні номінувалися в 1939 і 1935 роках відповідно, а індійський борець з насильством Махатма Ганді так її і не отримав, хоча номінувався 12 разів.
  • Середній вік лауреата премії миру - 61 рік (наймолодший - 17 років, найстарший - 87 років).
  • У 2019 м вже назвали лауреатів з медицини та фізіології, фізики, хімії та літератури.Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектИнтервью Фукуямы на Visa Cashless Forum 2020: о новой реальности и последствиях пандемии