RU

Нобелівська премія з хімії присуджена за дослідження рецепторів

10.10.2012, 16:06
Нобелівська премія з хімії присуджена за дослідження рецепторів - Фото
Фото: ЕРА
Нобелівська премія 2012 року з хімії присуджена Роберту Лефковіцу і Брайану Кобілці із США. Вони удостоєні високої нагороди за "дослідження рецепторів, що забезпечують здатність клітин відчувати навколишнє середовище і пристосовуватися до неї". З таким поясненням виступив сьогодні Нобелівський комітет Королівської академії наук Швеції, - передає ІТАР-ТАРС.

За допомогою радіоактивних речовин Роберту Лефковіцу вдалося виявити цілий ряд таких рецепторів. Він "дістав їх з потайного куточка в стінці клітини і зумів зрозуміти їх механізм". Колезі хіміка Брайану Кобілці вдалося виявити в ДНК ген, що кодує виявлений Лефковіцем рецептор. Коли обидва вчених вивчили цей ген, до свого здивування вони виявили, що його рецептор схожий з рецептором органів зору, відповідальним за сприйняття світла. Дослідники прийшли до висновку про існування окремого сімейства рецепторів, що функціонують однаково. Це "рецептори, пов'язані з G-білками".

Близько тисячі генів у людському організмі закодовано під рецептори в тому числі світла, смаку, запаху, адреналіну, допаміну. На думку Нобелівського комітету, відкриття американців мають найважливіше значення для розробки нових, більш досконалих лікарських препаратів з малою кількістю побічних ефектів. Дія половини сучасних лікарських засобів так чи інакше пов'язане з сімейством рецепторів, сполучених з G-білками.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини