RU

Нобелівська премія з фізики присуджена за бозон Хіггса

08.10.2013, 15:34
Нобелівська премія з фізики присуджена за бозон Хіггса - Фото
Франсуа Енглер і Пітер Хіггс (фото - ЕРА)
Бельгійський професор Франсуа Англер і професор Единбурзького університету Пітер Хіггс стали володарями Нобелівської премії з фізики за "теоретичне відкриття механізму, який важливий для розуміння походження маси елементарних часток" і який нещодавно був підтверджений відкриттям бозона Хіггса в рамках експериментів ATLAS CMS в ЦЕРНі.

У 2012 році на Великому адронному колайдері була відкрита частинка, існування якої було передбачене Хігсом. Відкриття бозона Хіггса, який отримав назву "частка Бога", підтвердило пануючу в сучасній науці стандартну модель взаємодії між елементарними частинками. Відповідно до цієї моделі, воно виникає під впливом поля Хіггса, яке надає матерії масу. Це поле неможливо вловити приладами, і єдиним доказом його існування стало відкриття бозона Хіггса. Як вважають фізики, після Великого вибуху, що поклав початок Всесвіту, сила, яка породжує бозон Хіггса, призвела до утворення з початкового хаосу галактик, зірок і планет.

Пошук бозона Хіггса був однією з головних цілей будівництва Великого адронного коллайдера - гігантського прискорювача елементарних частинок, на якому працюють вчені з ЦЕРН. У березня 2013 року після кількох десятків років пошуку вони підтвердили, що знайдена півроку раніше частка дійсно є бозоном Хіггса. На думку багатьох експертів, її виявлення стало найважливішим відкриттям у галузі знань про закони Всесвіту за останні десятиліття.

Нагадаємо, вчора відбулося вручення Нобелівської премії  з медицини. Вчені з США та Німеччини стали лауреатами премії за відкриття механізму, що регулює транспорт речовин у везикулах, основний транспортної системи в наших клітинах.

За матеріалами Вісті
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини